והזוכים הם:

בשבוע שעבר קיבלו שמונה גני ילדים מהמועצה המקומית מיתר הסמכה של “גנים ירוקים” במסגרת פעילות למען הסביבה. הגננות קיבלו את התעודות בטקס במלון לאורנדו בבאר שבע מטעם מחוז דרום במשרד החינוך.

מזה מספר שנים שבמועצה המקומית מיתר מיישמים תכניות של משרד החינוך במסגרת פרויקט גנים ירוקים. מדובר בתוכניות שמתקיימות בגן לאורך כל השנה ועוסקות במיחזור, שמירה על ניקיון סביבתי, שימוש מופחת בפלסטיק ושמירה על החי והצומח. גן שעומד בתקן של פרויקט לאורך כל שנת הלימודים, מקבל הסמכת “גן ירוק”.

בשבוע שעבר קיבלו שמונה גנים במועצה מקומית מיתר תעודת “גן ירוק” עבור שנת הפעילות הירוקה תשע”ז. הגנים שקיבלו את הפרס הם: גן אגוז, גן פקאן, גן רקפת, גן דקל, גן כלנית, גן סביון, גן שמש, וגן שיבולת. בטקס העניקו המפקחות על גני הילדים, נורית לוי ודפי דיאור, את התעודות לגננות ולמנהלת מחלקת הגנים במועצה, דפי גדליהו.

בגן “פקאן” במיתר, לדוגמא, אין שימוש בכלים וכוסות חד פעמיים, מסבירים לתלמידים את חשיבות החיסכון באנרגיה ולומדים כיצד לחסוך במים כששוטפים ידיים בסבון. בגן אחר הילדים מטפחים גינת ירק וגינת צמחים עם נענע וכוסברה וכל בוקר הילדים קוטפים עלי נענע ושותים יחד כוס תה עם עוגייה. מעבר לכך, מלמדים את הילדים לא להשליך שקיות ולמחזר.

דפי גדליהו, רכזת הגיל הרך במועצה סיפרה: “אני מאוד גאה שהגנים שלנו משתלבים בטבעיות בפרויקט. חשוב לגדל את הילדים בסביבה בריאה ונקיה , יישר כוח לצוותים לגננות ולסייעות על ההשקעה הניכרת בגנים ועל הפעילויות האיכותיות”.

ראש המועצה המקומית מיתר, אבנר בן גרא, ציין: “בזכות המיזם הזה הילדים יודעים להעריך ולאהוב את הטבע ולשמור על הארץ נקייה ואפילו יכולים להגביר אצל ההורים את המודעות לשמירה למען הסביבה. מעת לעת, מקיימת המועצה פעילות ירוקה לתלמידים כמו ניקיון סביבת בתי הספר וניקיון הפארקים ביישוב. אנו גאים בפעילות ובזכייה בפרס ומאחלים לגנים להמשיך פעילות החיובית והחינוכית”.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה