הלהקה מבאר שבע שכובשת את סין

להקת המחול סול, הבית למחול - באר שבע, הוקמה רק לפני שנה , והיא כבר מככבת בפסטיבלים הגדולים בשנחאי ובבייג'ין עם המופע שלה

להקת המחול סול, הבית למחול באר שבע, מקיימת בימים אלה מסע הופעות רחב בסין בעקבות הזמנתה
להשתתף בפסטיבלי המחול והאמנויות הגדולים בסין –Shanghai  Arts Dance Center בשנחאי
ו- Beijing Dance Festival אשר בבייג’ין עם המופע “מכירת חיסול”, (באנגלית “SALE”).

הלהקה הוזמנה לסין לאחר שמנהלי הפסטיבלים בשנחאי ובבייג’ין צפו במופע במסגרת אירועי “חשיפה בינלאומית 2016″ בסוזן דלל, התרשמו מאד מפועלה של הלהקה והקו האמנותי שהיא מובילה, והביעו ענין להביאם לסין ולהציג את המופע בפני הקהל הסיני.

בשבוע האחרון פורסמה ב”טיים אאוט שנחאי”, 7/2017, Timeout Shanghai כתבה אשר הוקדשה למופע החדש, ללהקת המחול סול ולכוריאוגרף שלה אייל דדון אשר הוכתר כ”הכוכב העולה בתחום הכוריאוגרפיה הבינלאומית….“.  על המופע נאמר כי “הושק בפסטיבל מחול בינלאומי בתל אביב בדצמבר 2016 וזכה לתהילה מיידית“.

מכירת חיסול- צלם פיני שניר (

הפסטיבלים בשנחאי ובבייג’ין מארחים מדי שנה להקות מחול וכוריאוגרפים מובילים מכל העולם.

ההשתתפות בפסטיבלים אלה, כפי שמציין מנכ”ל הבית למחול דדי אלופר, מייצגת את חזון להקת המחול סול והבית למחול באר שבע להוות מרכז תרבות פורה ומקור ליצירה ולשיח תרבות בין יוצרים בארץ ובעולם.

איל דדון, משתף בהתרגשות מסין: “לאחר שבועות של עבודה וחזרות אנו עומדים נרגשים על הבמה כדי להופיע עם “מכירת חיסול” על במה בינלאומית לראשונה מאז נוסדה הלהקה לפני שנה בלבד.  השוני התרבותי בין ישראל לסין הוא אדיר ועם זאת דברים רבים דומים בין התרבויות ואני מקווה כי דרך המחול והמסרים האוניברסליים יגשרו בין התרבויות”.

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה