דיג’יי להט”בית מבאר שבע תקלטה במצעד הגאווה של מונטריאול

משלחת ישראלים חברי הקהילה הגאה בבאר שבע טסה בשבוע שעבר לקנדה והשתתפה בחגיגות מצעד הגאווה במונטריאול. המשלחת יצאה במסגרת תכנית “שותפות ביחד” של הסוכנות היהודית

 בשבוע שעבר יצאה משלחת של 8 ישראלים באר-שבעים חברי הקהילה הגאה כל הדרך למונטריאול שבקנדה. במהלך הביקור נפגשו חברי הקבוצה מבאר שבע עם קנדים יהודים חברי הקהילה הגאה במונטריאול, והם השתתפו יחד במצעד הגאווה הרשמי של העיר.

 המשתתפים הישראלים במשלחת הם פעילים, משפיעים ומובילים בקרב הקהילה הגאה בדרום הארץ. המשלחת כוללת את יוזמי מצעד הגאווה הראשון בבאר שבע, חברי ועד “הבית הגאה בבאר שבע” – העמותה הגאה היחידה הפועלת בדרום הארץ, נציגי “התא הגאה” של אוניברסיטת בן גוריון, מלכות דראג ידועות, בעלי של הפאב הקווירי- פמיניסטי “ביאליק 26”, ואפילו הדיג’יאית הרשמית של האירועים הגאים בדרום שהקימה את ליין “מונרו” – שתקלטה על המשאיות לאורך מצעד הגאווה הרשמי של מונטראול.

 חברי המשלחת דנו במהלך הביקור בסוגית הזיהוי כיהודי גאה בישראל ובחו”ל, הכינו חלות צבעוניות גאות לשבת, והשתתפו באירועי הקהילה הגאה בעיר. במהלך מצעד הגאווה הענק של מונטריאול לקחו חברי המשלחת מבאר שבע תפקידי מפתח, החל מתיקלוט על המשאיות ועד הופעות דראג לאורך המצעד ברחבי העיר.

בימים אלה מציינת השותפות בין באר שבע ובני שמעון לקהילה היהודית של מונטריאול 25 שנים של עשייה משותפות. דפני קרן לפידות, מנהלת שותפות באר שבע-בני שמעון-מונטריאול בסוכנות היהודית ציינה כי ” מדי שנה נערכים מאות מפגשים בין מתנדבים מישראל והקהילות השותפות מעבר לים וכי מיזם ‘שותפות ביחד’ של הסוכנות נותן הזדמנות להכיר את ישראל באופן בלתי אמצעי ולקדם ביחד פרויקטים משותפים”.

צילום- רוני כרמל

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה