קק”ל חוזרת ליער: החלו עבודות פיתוח ביערות הדרום

התחדשו פיתוח ושמירת הקרקעות ביערות לאחר חודשים ארוכים בהם נאלצו להפסיק אותם למטרות למידה והיערכות

כבר בשבוע הראשון החלו צוותי העבודה של קק”ל לנטוע ולעבוד בשלושה מוקדים שונים בדרום.

כבר מספר חודשים בהם עובדי קק”ל במרחב דרום אינם פועלים ביערות בתחום הפיתוח והשמירה על היער מסיבות שונות ביניהן תיאומים בין גופים שונים, תכנון, ולמידה מקצועית על תוואי השטח והצמחייה. השבוע, לאחר פגישות ואישורי תכניות בין כלל הגופים הנוגעים לתחום השטחים והטבע בארץ, חזרו עובדי קק”ל ליערות הדרום והחלו לעבוד במרץ על שלושה מוקדים שונים.

היער הראשון בו החלו העבודות הוא יער משמר הנגב הסמוך לישוב גבעות בר. המוקד השני הוא באזור יער כרמים הגובל עם קיבוץ כרמים והישוב החדש כרמית. החלקה השלישית בה החלו עבודות הפיתוח היא נחל יתיר המתחיל באזור הישוב עומר.

עמי אוליאל, מנהל מרחב דרום בקק”ל, הסביר את מטרת העבודות בשטח: “מטרת העבודות הינה לשמור על הקרקע לצורך פיתוח עתידי של באר שבע וישובי הנגב מכל המגזרים, כולל הערים רהט, חורה ולקיה. עבודות פיתוח ושימור הקרקע ירחיבו את הטבעת הירוקה סביב ערי הנגב וישמרו על הקרקע כפי שאושר בתכניות על ידי מוסדות התכנון הממלכתיים. ביערות שיבנו יקומו בעתיד שבילי אופניים, תיירות, חניונים ואתרי מורשת”.

“ישנה התרגשות גדולה בקרב עובדי קק”ל. לאחר הפסקה ארוכה הצלחנו לחזור ליערות ולעבוד במה שאנחנו עושים הכי טוב – פיתוח קרקעות ושמירה על יערות הדרום. אני מודה לשותפים הרבים כמו רשות מקרקעי ישראל, הרשות להגנת הטבע ועוד, שאישרו את התכניות. אנו שמחים לחזור לשטח עם הכלים ואנשי המקצוע שלנו” סיכם אוליאל.

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה