פסח בדרום

בפסח הזה: סודות ים המלח נחשפים סיורים מודרכים במפעלי ים המלח של כיל

1-5.4.18, א’-ה’, בשעות 10:00 ו-13:30 מגרש החנייה מול מלון ‘ספא קלאב’ בעין בוקק

 במסגרת פרויקט ’70 שנות תעשייה ישראלית פורצת דרך’ של משרד הכלכלה, כיל מזמינה אתכם לסיורים מודרכים במפעלי ים המלח ובכיכר סדום בחול המועד פסח. אתם מוזמנים להצטרף לסיור מרתק במפעלי כיל שיכלול נסיעה מודרכת מאזור המלונות בעין בוקק דרך אתר המפעלים בסדום ועד לכיכר סדום, סיור מודרך בתוך מתחם המפעלים ולמידה על תהליך ההפקה של מינרלים מים המלח. כל זה לצד הנוף המרהיב של הבקעה ועמדות תצפית ייחודיות.

 ההשתתפות ללא עלות אך בהרשמה מראש במוקד מועצה אזורית תמר ההשתתפות למבוגרים מגיל 17 וילדים מעל גיל 10 בליווי הורים צמודים יש להגיע עם תעודה מזהה

 “קווסט באר 007” – הרפתקה בעתיקה

כתב חידה חדשני ברחבי העיר העתיקה בו תוכלו להציל את העיר באר שבע ממתקפת סייבר ולהפוך לסוכנים ליום אחד – “באר 007” יוצא לדרך במסגרת פעילויות “פסח בעתיקה”

רחובות העיר העתיקה מלאים באתרים היסטוריים מרתקים הממוקמים על ציר תיירותי שתחילתו בבאר אברהם וסופו במתחם הקטר 70414. במסגרת ההרפתקה “באר 007” הופקו כתבי חידה שונים אותם תצטרכו לפתור על מנת להציל את העיר באר שבע, בירת הסייבר של ישראל, שנמצאת תחת מתקפת סייבר – אתם תהפכו לסוכנים ליום אחד ותצילו את העיר מהמתקפה. בפעילות יפגשו המבקרים שחקנים שיהיו לבושים כסוכנים חשאיים ויעצימו את החוויה!

בכתב החידה כל משפחה תקבל ערכה ובה חידות על אתרי התיירות בעיר העתיקה, בכל אתר ישנה חידה אחרת אותה תצטרכו לפתור. מי שיפתור את כל החידות ויפצח את הקוד יהפוך לסוכן חשאי. במסגרת הפעילות תטיילו בין רחובותיה הקסומים של העיר העתיקה ותבקרו באתרי התיירות והתרבות המרכזיים של העיר. בחוה”מ פסח תוכלו לפגוש את הסוכנים הראשונים של “באר 007” שימתינו לכם במסוך לאתרי התיירות בעיר העתיקה.

תשעת המוקדים המשתתפים בכתב החידה בעיר העתיקה הם: מרכז מבקרים באר אברהם, פארק קרסו למדע, מתחם המוזאונים – מוזאון הנגב לאמנות ומוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח, תאטרון הפרינג’, מרכז מבקרים השער לנגב, מתחם הקטר 70414, בית האמנים, מרכז הצעירים והמרכז להנצחת חיילי אנז”ק.

אז איך משתתפים? רוכשים את כתב החידה בדוכן המידע ברחבת באר אברהם או במוקדי התיירות והתרבות בעיר העתיקה שמשתתפים בפרויקט ויוצאים לדרך לפתור את החידות וליהנות מחוויה לכל המשפחה!

  • הפעילות אינה תחומה בזמן ותוכלו לקיימה בכל שעה ויום.
  • הפעילות מתאימה לכל הגילאים.
  • הערכה בתשלום 20 ₪.
  • לפרטים נוספים ולרכישת ערכת כתב החידה: נקודת המידע ברחבת באר אברהם ובמוקדי התיירות בעיר העתיקה, או בפייסבוק: “העיר העתיקה – באר שבע”.

הפסח הזה כולו טלית

למשך יומיים בלבד: סיורים מודרכים במרכז המבקרים של משכן התכלת חוה”מ פסח, ימים א’, ו-ב’, 01-02.4.16, ט”ז-י”ז בניסן רחוב הקוצר 6, באר שבע

 ממה עשויה הטלית? כמס סוגי טליתות יש? ולמה הטלית כל כך חשובה? תשובות לשאלות אלה ואחרות מחכות לכם במרכז המבקרים של המפעל הגדול בעולם לייצור טליתות, משכן התכלת בבאר-שבע. בפסח הזה, ליומיים בלבד, הציבור הרחב מוזמן לעקוב אחר התהליך המרתק של ייצור הטלית ולקחת חלק בייצור התפילין. מפעל משכן התכלת הוא המפעל היחיד בעולם המייצר את הטלית על כל שלביה – משלב צמר העז ועד המוצר המוגמר. בסיור יעברו המבקרים בין השלבים השונים בהכנת הטלית והציצית וילמדו על הקשר של ישראל והעם היהודי ללבוש העתיק והחשוב ביותר במסורת היהודית.

עלות: 10 ₪ לאדם. לפרטים נוספים: Mishkan-hatchelet.co.il

 פסח מהסרטים ביס פלאנט באר שבע: המשחק הגדול של פסח
מחפשים את האפיכוכב וזוכים בהקרנה פרטית ובפרסים שווים

  בחופשת הפסח הקרובה, רשת בתי הקולנוע “יס פלאנט” מזמינה את הקהל להשתתף במשחק הגדול של פסח – לחפש את “האפיכוכב” ולזכות בפרסים שווים. מי שיימצא את “האפיכוכב” של יס פלאנט יזכה בפרס הגדול –  הקרנה פרטית לזוכה ול-40 מחבריו, כולל פופקורן ושתיה. לקראת החג יוקם מתחם הפעילות הייחודי עם מסך לד ענק, בו יוכלו לזכות רוכשי הכרטיסים במגוון פרסים: כרטיסי VIP, 4DX , IMAX במתנה, ,כרטיס קולנוע 1+1 במתנה, פופקורן במתנה, שתייה במתנה, פופקורן 1+1 במתנה, הגדלה במזנון ועוד המון הטבות.

 הפעילות תתקיים בין התאריכים: 31.3-7.4, בכל שעות הפעילות של הקולנוע.
ההשתתפות מותנית ברכישת כרטיס לסרט בתקופת הפעילות  בנוסף, המבקרים בחג הפסח בקולנוע “יס פלאנט” יוכלו ליהנות מהסרטים הגדולים של החג:לילדים –  “פדינגטון 2”, “הקדמונים”, “אגדת המלך שלמה”, “לעוף על אפריקה”
וגם – “פסיפיק רים: המרד”,”משאלת מוות” ו”גרינגו”. הסרטים “טומב ריידר” ו”שחקן מספר 1″ יוקרנו גם באולמות 4DX וIMAX  הבלעדיים ליס פלאנט.

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה