תכירו את המטאטא הירוק של המברשת רוחמה

ואם זה לא ברור נבהיר מיד: במפעל הוותיק 'המברשת רוחמה' הנמצא בקיבוץ רוחמה התחילו לאחרונה לייצר ולשווק מטאטא ירוק וידידותי לסביבה. אז מה מעניין וחדשני בו ?

מפעל ‘המברשת רוחמה’ הקיים כבר למעלה מ-60 שנה החליט להרחיב את פעילותו למוצר חדשני וירוק. המטאטא הירוק עשוי מסיבי PET העשויים מפתיתים של בקבוקים ממוחזרים. המפעל מייבא את הפתיתים הממוחזרים ושם מייצרים את שיער המטאטא ומחברים אותו לבסיסו. המטאטא הירוק  הוא בשורה חדשה לשוק הישראלי המגיעה מהתעשייה הדרומית.

 

במפעל מועסקים כמאה עובדים מקצועיים, כולם מאזור הדרום, אשר אמונים על המוצרים החל משלב הייצור ועד לשלב ההפצה לרשתות. זהו המפעל היחיד בארץ המייצר מברשות על כל סוגיהן אך הם אינם היחידים בשוק. לעיתים קרובות הרשתות מעדיפות לייבא מוצרים דומים בגלל המחיר הזול שלהם כפועל יוצא מכוח אדם זול. לכן, מפעל המברשת רוחמה מנסה להתקדם, להגדיל ולחדש כל הזמן את מערך המוצרים שלהם על מנת לייחד אותם מהמתחרים בתפוצות.

 

יאיר ראדל, מנהל המפעל “אנחנו נמצאים במלחמה יומיומית אל מול המתחרים שלנו בתפוצות. המפעל שלנו, שקיים כבר למעלה מ – 60 שנה מתמחה בייצור מברשות ומוכר מאוד בשוק. בשנים האחרונות מפעלים דומים ברחבי הארץ נסגרו בגלל חוסר כלכליות. אנחנו חושבים כל הזמן קדימה ומנסים לייצר את המוצרים החדשים והרלוונטיים לצרכן הישראלי. אין ספק שהמטאטא הירוק הוא בשורה חדשנית שהולכת בקו אחד עם שמירה על איכות הסביבה והלך הרוח של הציבור בישראל.

אביב חצבני, מנהל מרחב דרום של התאחדות התעשיינים מסר כי “אנו בהתאחדות מעודדים תעשיינים להרחיב את תחום הייצור ולהתאימו לשוק הישראלי. מפעל המברשת רוחמה מביא בשורה חדשה לצרכן, תקנו כחול לבן, תקנו ירוק. מדובר במפעל שורד, בעוד שמפעלים דומים ברחבי הארץ נסגרו בשנים האחרונות,  פה רואים את החוזק של התעשייה הדרומית. כחלק מהפעילות שלנו במרחב דרום אנחנו מסייעים למפעלים להרים את הראש מעל המים ולשמר את המצב הקיים על ידי סיוע בבעיות בירוקרטיות ורגולטוריות. אני מאמין כי המפעל ימשיך ויתקדם והתעשייה הדרומית רק תלך ותתפתח, כי הרי, זה העוגן הכלכלי החשוב ביותר בנגב”.

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה