לראשונה: פסטיבל זוהר דרומי ומלא אור בבאר שבע

בתאריכים 9-10.8 יתקיים פסטיבל האור של באר שבע. תוכלו לראות בלב העיר העתיקה של באר שבע, במרחבים הציבוריים וברחובות את מיטב האמנים בארץ מציגים מרחבים דמיוניים של מיצבי אור בהם האור משמש כמדיום ומתפקד כשחקן ראשי, יוקרנו עבודות וידאו מרהיבות, מיצגים ועבודות אמנות. בנוסף לעבודות האמנות ייהנו מבקרי הפסטיבל מהופעות מוזיקה, מסיבות, תהלוכות אור ועוד.

הפסטיבל יתקיים באזור העיר העתיקה בבאר שבע, שנמצאת בשנים האחרונות בתנופת פיתוח אדירה, בסמטאות, בכיכרות העיר העתיקה ובסביבותיה וכן במספר מוקדים נבחרים ברחבי העיר.
כחלק מהפסטיבל יתקיים פרויקט “ארבעים ועוד שמונה” שזהו פרויקט אמנות ותרבות חדשני, השואב את קונספט ה”יצירה ב-48 שעות” מתחומים אחרים כמו קולנוע ותאטרון אל עולם האמנות הויזואלית. הפרויקט הינו ניסוי יצירתי אינטואיטיבי, אינטנסיבי ויוצא דופן השם דגש על התהליך לא פחות מאשר על התוצר. האמנים יוצאים אל מחוץ לסטודיו שלהם, מחוץ לאזור הנוחות שלהם, ומגיעים אל חוויה חד פעמית ולא נודעת. זהו אירוע ראשון מסוגו בארץ בתחום האמנות, שנולד מתוך סצנת התרבות הבאר שבעית החדשנית והאלטרנטיבית.
האמנים איתם ניתן לקיים כתבה עימם ולוקחים חלק בפרויקט, הם:

ערן גלנטה Eran Galante
​אדריכל בעל משרד פעיל בדרום.
“מגיל צעיר משכו אותי הדרום והמרחבים האין סופיים שבו. בכל הזדמנות שהייתה הייתי בורח לאותם המקומות שבדרך כלל לא שומעים עליהם והם נשארים אנונימיים ולא מוכרים. כשהקמתי משפחה בחרנו אני ואשתי לעבור לגור בדרום ולקחת חלק פעיל בעיצובו.
עבודותיי מתרכזות ביחסים שבין האדם לסביבתו, הגברת המודעות למעורבות החברתית ושיתוף הציבור בתכנון שהינם מפתח לתכנון נכון ולניצול משאבים אנושיים מקומיים לעיצוב סביבת החיים”.

אמיר צובל – אילוסטרציה – פסטיבל האור באר שבע

איתמר צרפתי Itamar Serfaty
מעצב אינטראקטיב והבעלים של סטודיו Web Baker לעיצוב ממשק וחווית משתמש. ממוקם בwework באר שבע.
מתמחה בעיצוב Product למערכות מבוססות ווב, עיצוב אתרים ואפליקציות מובייל לסטארטאפים וחברות מבוססות טכנולוגיה.
לפני שנתיים הקמתי את קהילת ״מעצבים דרום״, שמטרתה לקדם את תחום העיצוב בדרום, יצירת שיתופי פעולה בין מעצבים וקידום תחום התעסוקה באיזור. יחד עם גרעין של מתנדבים, אנחנו מקיימים בכל חודש הרצאה או סדנה בתחום העיצוב.
“כבר שנתיים שאני עוקב אחרי הפעילות של 40-08 ורוצה להשתתף אבל מקבל רגליים קרות. השנה, אני עושה את זה!”
ג’ניפר גלניס Jennifer Galanis
חיה בבאר שבע. אמנית רב תחומית ומדענית בתחום כימיה פיזיקלית.
“האמנות שלי מבטאת עולם נרטיבי שבו היא מספרת סיפורים מוגזמים ומועצמים. אני מדגישה רגשות במקום להיצמד לפרטי המציאות. על כן האמנות שלי היא תיעוד חזותי של “הילדה הפנימית” שבי, מנסה לאזן את המשאלות וההנאות אל מול קשיי החיים.”

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה