חקלאות בדרום

מעל ל-1,000 עולים חדשים הגיעו בשבוע שעבר למרכז שדה ויער יתיר לפעילות של קרן קימת לישראל בנושא חקלאות בדרום.

 קרן קימת לישראל באמצעות תכנית אצי”ל (אקולוגיה וציונות לעולה) קיימה בשבוע שעבר יום חוויותיי במיוחד למשפחות עולים. כ-1,170 עולים חדשים, מאילת ועד אשדוד, התכנסו במרכז שדה ויער של קק”ל ביתיר ליום מלא בחוויות והפנינג משפחתי אשר כלל תחנות, משחקים והפעלות חינוכיות.

 את היום פתחו המשפחות בתחנות פעילות חינוכית שעיקרן היכרות עם קק”ל ועם הערכים החקלאיים של הארץ. לאחר מכן התקיימו הפעלות מים, קטיף דובדבנים, פעילות ספורט אתגרית, עבודות יצירה ועוד. מטרת היום הייתה לחשוף את העולים החדשים למנהגי חג השבועות, וחינוך למורשת יהודית.

 “יער יתיר הוא היער הנטוע הגדול ביותר במזרח התיכון ולכן היה לנו חשוב להביא את העולים דווקא לשם”, סיפר ניסים מגנג’י, רכז תכנית אצי”ל בקק”ל. “המשפחות טיילו ביער, קטפו דובדבנים ולמדו על ערכי החקלאות והציונות בדרך כיפית וחוויתית. מרבית המשתתפים שהגיעו בכלל לא יודעים עברית אך זה לא הפריע להם ליהנות מאוד וללמוד רבות אודות מנהגי שבועות ועל המורשת היהודית באמצעות מדריכי קק”ל שהעבירו את הפעילות בשפות שונות. משפחות רבות שמתגוררות באילת וחבל אילות הגיעו לראשונה לאזור יער יתיר להכירו וחלקן אף בילו את הלילה במרכזי השדה של קק”ל. שמחנו לארח את המשפחות ואנו מקווים לקיים ימי פעילות חינוכיים, ערכיים וכאלה מוצלחים גם בהמשך”.

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה