קולנוע בדרום

פסטיבל קולנוע דרום ה-17 יוצא מהסינמטק אל השכונות ויתקיים בתאריכים 3-7.6.18 בסינמטק שדרות וברחבי העיר

פסטיבל קולנוע דרום של ביה”ס לאומנויות הקול והמסך במכללת ספיר מגדיר מחדש את מהות הקולנוע ויוצא החוצה מארבעת הקירות. לצד אופיו האלטרנטיבי יציג הפסטיבל חיבור מחודש עם קהילות הדרום והעיר שדרות באמצעות הקרנות סרטים ברחבי השכונות. הפסטיבל יגיע לארבע ערים מרכזיות בדרום ויתארח השנה לראשונה גם בבאר-שבע.

  • הפסטיבל ייפתח בהקרנת טרום בכורה לסרטו החדש של יהונתן אינדורסקי “דרייבר” ויינעל בהקרנת בכורה לסרטו הדוקומנטרי של שלמה וזאנה “השיעור של נינו”, ולאחריה מופע מחווה של תלמידי נינו ביטון, תזמורת המגרב.
  • הבמאי המקסיקני הנודע קרלוס ריגאדס (Carlos Reygadas), חוזר לפסטיבל קולנוע דרום עם רטרוספקטיבה והצצה לסרטו החדש והשערורייתי שכל העולם מצפה לו, “Where Life Is Born”. עוד במסגרת התכנית הבינלאומית הצלמת, קירסטן ג’ונסון (Kirsten Johnson), (Citizen 4), עם רטרוספקטיבה מיוחדת וסדנת אומן מעשית לצלמים.
  • פוקוס מיוחד ליצירות הפולחן הישראליות תחת הכותרת “בין קאלט לקאלטורה” באוצרותו של הבמאי רני בלייר, יתקיים בסימן שנת ה-70 לישראל בין השמות הבולטים: “אפס ביחסי אנוש” כיכר החלומות”, “בלוז לחופש הגדול” בעותק חדש ומשוחזר ו”החמישייה הקאמרית”. ההקרנות בליווי פאנלים עם היוצרים/ות וגיבורי/ות הסרטים ישובצו באירועי הפסטיבל בשדרות ובמסגרת “קולנוע פורץ גבולות”.
  • אירועי הפתיחה והנעילה של הפסטיבל יתקיימו השנה תחת כיפת השמיים בפארק עזריאלי הסמוך לסינמטק, ויהיו פתוחים לקהל הרחב.
  • אירועי “קולנוע פורץ גבולות” יתקיימו באופקים, נתיבות, רהט ובאר שבע במהלך סוף השבוע הקודם לו, בתאריכים 31.5-2.6
  • סרטי הבוגרים של בית הספר לאמנויות הקול והמסך ממסלולי האנימציה, הטלוויזיה והקולנוע, יביאו למרכז הבמה קולות חדשים שיעצבו את פני הקולנוע הישראלי של המחר.
  • אוצרות דוקומנטרית בסימן מאבק עממי ומחאה אזרחית. בין האירועים הבולטים הקרנת פרק מתוך הסדרה “סלאח, פה זה ארץ ישראל” של היוצר דוד דרעי, בליווי פאנל עם שר החוץ לשעבר ובכיר מנהיגי ישראל דוד לוי ופרופסור סמי שלום שטרית. הקרנת פרק מתוך הסדרה החדשה של אורי רוזנווקס “זכות הצעקה” בליווי פאנל עם ימין סוויסה והצלם מאיר ויגודר.
  • עוד בפסטיבל: מופעי מוסיקה, שירה ומופעים המשלבים מסך ובמה שיעלו במתחם העירייה ובפאבים השונים. בין המופעים: אלון אדר ואיה זהבה פייגלין קואופרוטיב האומנים המקומי “תרבוש”, Fortuna records, נינו ביטון ותזמורת המאגרב ועוד.
  • הפסטיבל שנוסד על ידי פרופ’ אבנר פיינגלרט ונוהל במשך שנים ארוכות על ידי הגר סעד-שלום, ינוהל לראשונה על ידי יעל מימוני ותמיר הוד ופרופ’ סמי שלום שטרית יעמוד כיו”ר הפסטיבל.

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה