ממיתר לערערה: יהודים ובדואים משחקים יחד

אחרי שצלחו יחד עשרות  משחקים משמעותיים הגיעה שעת הטורניר. כ-12 קבוצות בני נוער מרחבי הנגב הכוללות יהודים ובדואים, הגיעו למועצה המקומית מיתר שם התחרו בטורניר קט-רגל לקירוב לבבות. ומי ניצחו?

טורניר הקט-רגל לקירוב לבבות בין בני נוער יהודים ובדואים יצא לדרך בישוב מיתר ונחתם מספר ימים לאחר מכן בישוב ערערה בנגב. המועצה המקומית מיתר התנדבה לארח את פתיחת המשחקים ולשם כך הקצו את שלושת מגרשי הקט-רגל המצויים בשטחי המועצה לטובת הנערים.

לפני שהחלו המשחקים, הגיעו כל הקבוצות למגרש הראשי בבית הספר ברנקו-ויס מיתרים, שם נאם ראש המועצה, אבנר בן גרא על חשיבות המשחקים : “אני שמח שמיתר מארחת את המשחקים. מדובר במפגש חשוב העוסק בדו-קיום ובקירוב לבבות. אנו מוכנים להמשיך לארח את המשחקים גם בשנים הבאות מעצם העובדה שיהודים ובדואים גרים יחד בנגב. במטרה לחיות יחד אנו חייבים להכיר אחד את השני לעומק. כאשר משחקים ביחד, אנו לומדים להכיר את מי שמולנו ולומדים לראות שכולנו זהים”.

המארגנים ואבנר בן גרא בדברי הפתיחה. טורניר כדורגל . צילום:  גיורא רוזנפלד
המארגנים ואבנר בן גרא בדברי הפתיחה. טורניר כדורגל . צילום: גיורא רוזנפלד

הזוכה הגדולה במיתר הייתה הקבוצה מערערה בנגב, לאחר שזו ניצחה את הקבוצה המארחת של מיתר. מספר ימים לאחר מכן, בישוב ערערה בנגב, גברה קבוצת בני הנוער מירוחם והצליחה להעפיל למקום הראשון.

משה יוסף יזם ומנהל האירוע מסר כי  “המשחקים היו הצלחה גדולה, הילדים נהנו מאוד. המשחקים נגמרו עם סיפוק והנאה למשתתפים, ליזמים, ולמסייעים. אני רוצה להודות לכל מי שתרם, עשה ועבד עבור הצלחת האירוע. נמשיך לעבוד למען קירוב לבבות בכל התחומים , ספורט, תרבות וחינוך. נתראה בפרויקט הבא”.

ולמי שלא מכיר קצת מידע על היישוב הקהילתי מיתר : הוא  מונה כ-1750 משפחות,  ממוקם כ-18 ק”מ צפונית-מזרחית לבאר-שבע בסמוך ליער יתיר. שיעור התעסוקה ביישוב מגיע לכ-93%, ובדירוג החברתי-כלכלי של הלמ”ס מיתר זכתה בציון 9-10. ביישוב מערכת חינוך פורמאלית וא-פורמאלית ענפה, שזוכה להישגים הגבוהים ביותר בדרום. ביישוב מועצות נוער, בתי ספר וגנים מהמובילים באזור, ושלוש תנועות נוער.

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה