מחזקים רפואה: בית חולים אוניברסיטאי נוסף בדרום

בית החולים הציבורי אסותא אשדוד ישויך לאוניברסיטת-בן גוריון מה שיהפוך אותו לבית חולים אוניברסיטאי. גם בית החולים אסותא ברמת החייל יסונף ויכשיר מתמחים

בנין מדעי הטבע באוניברסיטת בן גוריון

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ואסותא מרכזים רפואיים הודיעו כי בית החולים הציבורי אסותא אשדוד, שיפתח ביוני 2017, יהיה בית חולים אוניברסיטאי ובית החולים אסותא רמת החייל יסונף אף הוא לאוניברסיטה. במסגרת ההסכם יספקו מחלקות בית החולים שירותי הוראה קלינית לסטודנטים של בית הספר לרפואה של אוניברסיטת בן גוריון בנגב, והאוניברסיטה תעניק מינויים אקדמיים לאנשי צוות מטעם בית החולים.

ייחודו של ההסכם בכך שהוא מביא לידי ביטוי מטרות וערכים משותפים לאוניברסיטה ולאסותא, שבמרכזם- פיתוח וקידום שירותי הרפואה הציבורית והקהילתית, מתוך תפיסת העולם שדגשיה הם חיזוק ההיבטים המוסריים והאנושיים במקצועות הרפואה, לצד הרחבת הידע ושיפור מקצועי מתמיד.

לדבריו של דיקן הפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן גוריון פרופ’ עמוס כץ: “שיתוף הפעולה החדש מהווה בשורה לתושבי הדרום, ויהיה בו כדי לייצר תועלות הדדיות הן לאוניברסיטה ולמשאב החשוב ביותר שלה- הסטודנטים, והן לבית החולים באשדוד”.

יו”ר אסותא מרכזים רפואיים, פרופ’ שוקי שמר, הוסיף כי “אסותא גאה לקחת חלק בהכשרת דור העתיד של הרופאים ולאפשר להם ללמוד מבכירי המומחים בישראל. שיתוף הפעולה המבורך הזה מגשים את חזון בית החולים להפוך לבית חולים אקדמי ולהמשיך להוביל את מערכת הבריאות”.

 

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה