מחזירים הביתה לדרום את הבת שנחטפה לצרפת

עורכי הדין ממשרד שחף ושות'

אב המתגורר באזור הדרום לא מצא את בתו, אז גילתה לו גרושתו בשיחת טלפון כי בתו ששמה מיכה נחטפה על ידי האם לצרפת. כעת, לאחר כשנה ושני ביקורים בבית המשפט בצרפת, נראה כי הבת בדרך חזרה לישראל

בחודש יולי בקיץ שעבר הגיע ש’ לבית גרושתו על מנת לראות את בתו במסגרת הסדרי הראייה. הבית היה ריק מאדם, וכל הטלפונים וההודעות לאם חזרו ריקם. רק לאחר שלושה ימים, חזרה האם לאב בהודעת טקסט שהיא נמצאת בצרפת עם הילדה. האב היה המום שבתו נלקחה לצרפת ללא ידיעתו או הסכמתו  וניסה לשכנע את האם לחזור עם מיכּה, בתו, אך ללא הועיל. ש’ מיד הגיש תלונה במשטרת ישראל ופנה לעו”ד גיל שחף לשם הגשת תביעה להחזרת ילדים חטופים על פי חוק אמנת האג עליה חתומות ישראל וצרפת. האב ציפה שהאם תחזיר את הילדה לקראת פתיחת שנת הלימודים, וזאת משום שבטרם עזיבתה, נרשמה על ידי אמה לכיתה א’ בישראל. לבסוף פנה האב למשרד שחף ושות’- חברת עורכי דין, המומחים לגירושין במטרה למצוא פתרון לעניין.

בחודש אפריל התקיים בביהמ”ש לענייני משפחה בצרפת דיון ראשוני בתביעה. ש’, לאחר 7 חודשים, זכה לראות את מיכּה במפגש מרגש שנערך עמה. הילדה מסרה שהיא מתגעגעת לישראל, לשמש ולקציצות של סבתא. בשבוע שעבר טסו עו”ד גיל שחף ועוזרת המנכ”ל, עו”ד מורן שחור לביקור שני בצרפת שם השתתפו בדיון בבית המשפט לענייני משפחה. לדיון הצטרפה גם עורכת דין צרפתייה מקומית אשר נשכרה לצורך הייצוג ומתורגמן. ש’, שטס יחד עם עורכי דינו, דרש לראות את מיכּה אך נמנע מכך הפעם.

עו”ד גיל שחף מסר כי :”העלינו בשם האב טענות סביב חטיפת הילדה והבהרנו כי הילדה נחטפה מישראל לצרפת. ביקשנו מבית המשפט החלטה המורה על החזרתה המידית, הפקדת דרכון הילדה בידי האב או עורכת דינו הצרפתייה, וכן סנקציה כספית כנגד האם הנתבעת בגין הפרת ההוראה השיפוטית בגובה 500 יורו ליום”. בנוגע לטענות האם, הוסיף: “לאם לא היו כל טענות הגנה ממשיות. יצאנו מבית המשפט עם תחושות טובות וכרגע אנו מחכים להחלטת השופטת. נשמור על אופטימיות ונחזיר את מיכּה הביתה” סיכם.

חברת עורכי הדין שחף ושות’  המתמחה בגירושין, הוקמה בשנת 2002 על ידי עו”ד גיל שחף. המשרד, בשונה ממשרדים אחרים, עוסק אך ורק בתחום דיני משפחה . סניפה הראשון של החברה נפתח באשדוד והשני נפתח לאחרונה  בבאר שבע, במגדל הרכבת.

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה