למען הבנים

עמותת “בשביל הבנים הדרוזים”, ביחד עם מנהיג העדה הדרוזית השיח’ מואפק טריף, וראש המועצה האזורית גליל תחתון מוטי דותן, קיימו בבוקר שישי האחרון את המרוץ השנתי השישי להנצחת זכרם של 427 החללים הדרוזים שנפלו במערכות ישראל. זהו האירוע הגדול ביותר בקרב העדה הדרוזית. בטקס המרכזי במרוץ, המתקיים מדי שנה לזכרם של 427 הלוחמים שנפלו בעת הגנת המדינה, השתתפו גם המפכ”ל רנ”צ רוני אלשיך לצד המשפחות השכולות, אנשי צבא וביטחון, וכמובן הציבור הרחב.

בנוסף, באירוע לקחו חלק:מפקד מג”ב ניצב קובי שבתאי, ראש אכ”א בצה”ל, האלוף מוטי אלמוז, מנהל ארגון ידידי צה”ל בארה”ב ובפנמה (FIDF) בישראל תא”ל (מיל’)אפי עידן, ח”כ עופר שלח, וח”כ אלעזר שטרן.

 מעל ל-12,000 איש השתתפו במרוץ “בשביל הבנים הדרוזים” השישי. המרוץ התקיים ביער לביא, סמוך למחלף גולני, קרני חיטין, ולאתר נבי שועייב, המקום הקדוש ביותר לדת הדרוזית. מדי שנה הולך וגדל מספר המשתתפים במרוץ וכך גם הרצון לחשוף את אלפי הישראלים המשתתפים לנופים ואתרים נוספים לאורך “שביל הבנים הדרוזים“, המשתרע לאורך כ-226 ק”מ וחוצה את 18 הכפרים הדרוזים, מהכרמל ועד הגליל.

 גם השנה נרתמו להפקת האירוע ביחד עם עמותת “בשביל הבנים הדרוזים” שני הארגונים המממנים את השתתפותם של כ-5,000 חיילי צה”ל –ידידי צה”ל בארה”ב ובפנמה (FIDF) ו-“יחד למען החייל”. יחד איתם לקחו חלק גם משרד התרבות והספורט, קרן קיימת לישראל, והמשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל.

 אמל אסעד, מנהל עמותת בשביל הבנים ויוזם המרוץ, בירך את הזוכים במרוץ ומסר בתגובה: “השתתפות במרוץ השנתי של ‘בשביל הבנים הדרוזים’ הינה דרך נפלאה להביע הזדהות עם בני העדה הדרוזית, מסר של אחדות ואחווה וביטוי ברית החיים בין בני העדה הדרוזית ומדינת ישראל. כמות המשתתפים שהגיעו מכל רחבי הארץ הם ההוכחה הטובה ביותר שכולנו עם אחד. כולכם מוזמנים להשתתף באירוע שיתקיים בשנה הבאה בתאריך 20.9.2019”.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה