היופי שבפשטות

יכול להיות שהפתרון לבעיית המוות של בעלי חיים רבים בנגב עוברת בפח האשפה? קק”ל מרחב דרום הודיעו השבוע על חידוש מבית קרן קימת לישראל – אשפתון מתכת המונע מבעלי החיים לאכול שקיות ומוצרי פלסטיק וכך מציל אותם ממוות ומחלות.

קרן קימת לישראל מפתחת, מתחזקת ושומרת על יערות הארץ. אחת הבעיות העיקריות באזור הנגב היא שבעלי חיים רבים מגיעים בשעות הלילה ואוכלים ישירות מפח האשפה מוצרי פלסטיק, שקיות, ומוצרי מזון לא מתאימים לדיאטה הייחודית שלהם. בנוסף פחי האשפה נהרסים בעקבות ונדליזם ובלאי טבעי. אנשי קק”ל צפון הנגב החליטו לטפל בבעיה ותכננו דגם פח אשפה שיענה על הצרכים וייתן מענה לבעיות שצוינו קודם.

השבוע החלו בקק”ל להתקין ביערות ובחניונים בנגב פחים חדשים. האשפתון החדש עשוי ברזל נגד בלאי והרס ובעל מכסה מתכת עם סגירה חכמה כדי שבעלי החיים לא יוכלו לפתוח ולהגיע לתכולתו. הדגם הסופי אושר על ידי כלל הגורמים הרלוונטיים בקק”ל והתקבל לשימוש בכל מרחב דרום. בינתיים נרכשו לאזור צפון הנגב מאה יחידות מהפח החדש ואזורים אחרים במרחב החלו בתהליכי הקליטה של הדגם. בתקופה הקרובה, מעריכים בקק”ל, המטיילים ביערות יוכלו להתרשם מהפחים החדשים לרווחתם ולרווחת חיות הבר באזור.

“עובדי קק”ל מטפחים מדי יום את היערות ואתרי התיירות ואמונים גם על שלומם של בעלי החיים הרבים המתגוררים ביער” מסרה טלילה ליבשיץ, רכזת קהילה ויער של קק”ל בנגב הצפוני. “הפח המשופר הוא פתרון לכל אותם בעלי החיים האומללים שמתו מאכילה של מוצרים הנמצאים בפחי האשפה ביער. בנוסף, בימיםאלה כשמגפת הכלבת פוגעת בבעלי חיים רבים, נדרש להקפיד שחיות הבר המחפשות מזון חשוף לא יזונו מהאשפה שבפחים. אנו בקק”ל מאמינים כי הפח החדש הוא פתרון פשוט ויעיל למניעה של בעיות רבות ביניהן גם זיהום היער. המטיילים ביערות מוזמנים ליהנות להשתמש במתקנים החדשים כדי שנוכל יחד לשמור על היער ועל חיות הבר”.

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה