היום : כנס בבן גוריון לציון היום הבינלאומי הראשון לבריאות הנפש של אימהות

ידעתם שיש יום כזה? באירוע ראשון מסוגו, שיתקיים היום, חמישי בין 16:00 ל-19:00 המרכז לחקר וקידום בריאות האישה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב בשיתוף עם סטודנטיות לעבודה סוציאלית , יעלו לסדר היום את הבעיה השכיחה של דכאון אחר לידה, ממנה סובלות נשים רבות בישראל, אבל לא ממש אוהבים לדבר על זה 

השנה לראשונה בעולם ובישראל בפרט, מצוין היום הבינלאומי לבריאות הנפש של אימהות.

על פי הנתונים של קופת חולים כללית, בישראל כ-10-25 אחוז מהנשים חוות דכאון אחר לידה, כלומר, כ-1700 נשים מידי שנה. זו התמודדות לא פשוטה כלל ומיותר לציין, כי מצבה הבריאותי של האם משליך גם על  ילדיה, חיי המשפחה וחיי הזוגיות.

למרות שכיחות התופעה, ממחקר שערכו סטודנטיות לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, עולה כי חסרים מענים הולמים לטיפול בנשים הסובלות מכך. זאת ועוד, נשים רבות אינן פונות לקבלת סיוע נפשי, לאור הבושה והסטיגמה הקיימת בחברה סביב פנייה לשירותי בריאות הנפש.

בכנס צפויות להשתתף עשרות אימהות, אנשי מקצוע וסטודנטים מתחום הבריאות והרווחה. במהלך הכנס יוקרן הסרט “Rocks in my Pockets” ויתקיים דיון בהנחיית פרופ׳ ג׳ולי צוויקל, מנהלת המרכז לחקר וקידום בריאות האישה באוניברסיטה, בהשתתפות אנשי מקצוע נוספים.

פרופ’ צוויקל: “כנס זה הינו ראשון מסוגו בישראל ובעל חשיבות רבה לקידום בריאותן של אימהות בישראל. הוא יהווה נקודת פתיחה לאירועים דומים שיתקיימו בשנים הבאות במטרה להוביל לשינוי בתחום בריאות הנפש של אימהות”.

האירוע יתקיים היום, חמישי  19.5.16  בין השעות 16:00-19:00 בניין 74, אולם 109, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

campus environment
campus environment

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה