באר שבע יוצאת להפגנה

היום (ראשון) 22.7 תשעה באב, הקהילה הגאה של באר שבע החליטה שהיא לא שותקת יותר,

מאות מחברי הקהילה הגאה בבירת הדרום נערכו ליום השביתה הארצי. בתוכנית:  אוהל מחאה מול מרכז מורים  שהוצב (פינת הרחובות רגר ומצדה) החל משעה 11:00 ועד השעה 16:00 בו הפגינו למען שוויון זכויות וכנגד האפליה והאלימות ממנה חברי וחברות הקהילה  סובלים, לטענתם.

בשעה 17:00 חברי הקהילה יצאו להפגנה בתל אביב במחאה על האלימות כלפי הקהילה הטרנסית וכנגד נגד האפליה כלפינו בהורות ובחקיקה.

ההפגנות של הקהילה הבאר שבעית נערכו גם על רקע מקרה האלימות הקשה שחוותה טרנסג’נדרית בתל אביב- ” לאחר ניסיון הרצח של טרנסית בת”א, ולאחר העברת חוקים להט”בופובים בכנסת, נזכרנו כולנו שעונת מצעדי הגאווה אינה מספיקה.
המדינה לא מפסיקה להזכיר לנו כמה אנחנו אזרחיםות סוג ב’ ואנחנו לא מוכנות לעבור על כך בשתיקה. אנחנו יוצאותים לרחובות ומכריזות שביתה ביום ראשון הקרוב, 9 באב, 22.7, כאות למחאה נגד שנאת החינם שאנחנו נתקלות ונתקלים בה מצד המדינה ומצד חלקים מסוימים מהחברה הישראלית. ”

תגובת דובר הבית הגאה, אור ארז: “הבית הגאה בבאר שבע מצטרף למלחמה של הקהילה הגאה על זכויותיה להורות, לנישואין ולביטחון אישי. לא יעלה הדעת שנעשה ניסיון רצח כנגד צעירה טרנסית ובמקביל נחקקים חוקים להט”בופובים בכנסת ישראל וכולנו נעבור על כך לסדר היום. ממשלת ישראל חצתה כל גבול אפשרי בחוצפתה ובאפלייתה כנגד הקהילה הגאה ועל כן ביום ראשון תוכרז שביתה, יוקם אוהל מחאה בבאר שבע וכן תתקיימנה הפגנות בכל רחבי הארץ”.

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה