אמבולנס המשאלות של מד”א הגשים חלום ליותם חולה הסרטן

כשאנשי מד"א שמעו על חלומו של יותם כהן, בן שלוש החולה בלוקמיה, לטוס במסוק של מד"א, הם מיד עשו מעשה. בסיוע אמבולנס המשאלות של מד"א הוא הגיע למנחת שדה תימן, להכיר מקרוב וגם לטוס

יותם מבקר במסוק מד"א

יותם כהן, שחוגג בימים אלו את יום הולדתו השלישי, מתמודד עם מחלת הלוקמיה שמאלצת אותו לשהות למשך חודשים שלמים בחדרו שבבית החולים הדסה עין כרם. מחלון חדרו, רואה יותם את המקום שהפך לפינת השמחה שלו בהתמודדות עם המחלה – מנחת המסוקים של בית החולים. צוות בית החולים ומשפחת כהן מעידים כי עם הגעת מסוק למנחת, גם באמצע הלילה, נעמד יותם במיטתו וצופה דרך החלון במסוק בשמחה.

 

השתהותו והתלהבותו של יותם מהמסוקים, שבתה את ליבם של בני משפחתו הנאלצים להתמודד מידי יום עם המראות של כאבו וסבלו מהטיפולים הכימותרפיים. לקראת השתלת מח העצם הצפויה ליותם בשבועות הקרובים, החליטה המשפחה לנסות הכנה טיפה אחרת להשתלה – הכנה של אושר. המשפחה החליטה לפנות לאמבולנס המשאלות של מד”א בבקשה מעופפת למדי – לאפשר ליותם סיור במסוק של מד”א, לחוות מקרוב את מערכות המסוק, להיפגש עם הצוות האווירי ובעיקר להגשים משאלה שתגרום לו לאושר רב. באמבולנס המשאלות של מד”א מיד נרתמו למשימה ופנו לחברת להק תעופה האחראית על הפעלת המסוקים של הארגון, בבקשה לאפשר לארגן את האירוע. מנכ”ל החברה, מנחם לוי, וסמנכ”ל המבצעים של החברה, אבישי וולף, נרתמו לאירוע ובשישי האחרון זכה יותם לסיור במסוק של מד”א, ואף לסיור מוטס של כרבע שעה מעל העיר באר שבע.

 

המקרה המרגש הזה החל ביום שישי בבוקר,  אמבולנס המשאלות של מד”א מלווה  בחובש רפואת חירום ונהג האמבולנס תומר בר לוי, הפאראמדיקית יונת דסקל ובנות השירות עדי אוחנה ושילת בנימין לביתו את יותם על מנת לקחת אותו יחד עם בני משפחתו למנחת בשדה תימן. במהלך הנסיעה יותם קיבל הסבר על האמצעים באמבולנס שגם קושט בבלונים במיוחד בשבילו. כשהגיעו למנחת, העניק מושון וקנין, סגן מנהל מחוז דרום ומנהל יחידת המסוקים במד”א, תדריך קצר על העלייה למסוק וההתנהלות במסוק. מושון הסביר על המערכות במסוק והעניק ליותם מתנה חביבה מהצוות האווירי של מד”א – סיכת כנפיים כמו שיש לצוות האווירי. לאחר מכן, יותם ואביו הצטרפו לסיור מוסק מעל העיר באר שבע בליווי של מושון וקנין ויונת דסקל.

“כשאני ובנות השירות ב’אמבולנס המשאלות’ קיבלנו את הפנייה מיד פנינו למושון, אחראי יחידת המסוקים, שנרתם ליוזמה”, סיפרה דסקל, “כל הגורמים המעורבים הכינו את המקום בצורה מדהימה וקיבלו את יותם בזרועות פתוחות ועם המון אהבה. יותם לא הפסיק לחייך לרגע, הוא היה מאושר. בעצם הוא היה בעננים – תרתי משמע. היה כיף לראות איך הוא נפתח לצוות ואפילו בנסיעה באמבולנס נתן לנו להתקרב אליו ולחבק אותו, לאחר שבבית חולים הוא נמנע ממגע עם הצוות הרפואי כי זה מבשר לו על דקירות וטיפולים שעומדים לבצע בו. מד”א לוקח חלק עצום באירועים מכוננים ומצילי חיים, אבל פה היה לרגע משהו אחר – לגרום לילד קטן אושר טהור”.

נכנס לאמבולנס המקושט

 וקנין הוסיף : “המסוק של מד”א הוא כמעין ‘חדר טיפול נמרץ מוסק’ – זה מקום שבו אנחנו מקבלים פצועים קשים, שרובם מונשמים, ומנהלים איתם מלחמה כנגד המוות. אנחנו עוברים עם האנשים במסוק הזה מלחמת הישרדות כדי לזכות בשבילם לעתיד. זו הפעם הראשונה שהבאנו למסוק מקרה אחר, מקרה שהוא לא מלחמה – הוא שמחה. פתאום אתה חווה עוצמה תמימה של אושר – אתה רואה את זה בחיוך של יותם, במלמול התמים והאותנטי שלו ‘נגעתי עם המסוק בשמיים’, זה נחרט לך בלב וצובט אותך. יותם הוא גיבור אמיתי, גיבור מהחיים.

רווית כהן, אמו של יותם, אמרה בהתרגשות: “אנחנו מודים למד”א ולכל הנרתמים להגשמת החלום של יותם. ההתארגנות מסביב, המקצועיות והסדר שבה הכל נוהל הותיר אותנו חסרי מילים ומרוגשים”.

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה