מילוי ותהייה

מילוי קמטים משמש להשיב לפנייך מראה צעיר ומלא, ליהנות משפתיים עסיסיות, לשפר קווי מתאר נפולים, לרכך קמטים וקמטוטים, הזרקת חומרי מילוי הוא אחד הפתרונות האפשריים.כל מה שצריך לדעת על מילוי קמטים מאת ד”ר כהן שרית, מומחית בכירורגיה פלסטית,מנהלת רפואי במרפאת באר שבע של רשת המרפאות “כללית אסתטיקה”

מילוי קמטים מכונה גם “מתיחת פנים ללא ניתוח” בשל העובדה שהוא מציע הרבה מהיתרונות של ניתוח למתיחת פנים ללא זמן ההחלמה הנדרש מניתוח כזה וכמובן בעלויות פחותות בהרבה. למרות שמילוי הקמטים אינו פותר בעיה של עור רפוי, מיותר ונפול, מילוי הרקמות הרכות יכול להוסיף לפנייך את הנפח הרצוי ולספק לך תוצאות מידיות. יחד עם זאת, תוצאותיו של הטיפול אינן קבועות וקיים צורך לחזור על הטיפול כדי לשמר את התוצאות לאורך זמן. מילוי קמטים יכול להשתלב עם טיפולים קוסמטיים אחרים כמו הזרקה של בוטוליניום טוקסין והסרת קמטוטים בעזרת לייזרים וגלי רדיו. מנתח פלסטי יעריך את הצרכים וימליץ על טיפול או שילוב בין טיפולים שיאפשרו להשיג את התוצאה הטובה ביותר.

מילוי קמטים הוא הליך מצוין להשבת מראה החיוניות לפניך, אבל אין ביכולתו לעצור את תהליך ההזדקנות. אם יש צורך בשינוי קבוע, כדי לבדוק אפשרות לניתוח מתיחת פנים, הרמת גבות או ניתוחי עפעפיים. הזרקות מאפשרות לדחות את מתיחת הפנים הכירורגית. זאת דרך נהדרת להשיג שינוי מרשים ושיפור ניכר במראה, כמו הפחתת קמטי המצח, עד להחלטה על ניתוח שיעניק תוצאות יפות לזמן רב. חשוב לזכור, יידרשו טיפולים חוזרים למילוי קמטים, לפחות פעם בשנה, כדי לשמר את המראה הצעיר והמלא של הפנים.

מילוי קמטים מתחלק לשתי קטגוריות: זמני או קבוע למחצה:

מלוי קמטים קבוע למחצה: שומן אנושי- הידוע גם בשם “שומן עצמי”, נאסף מהגוף. השימוש בשומן זה דורש הליך נרחב יותר מאשר מלויי קמטים אחרים מכיוון שצריך להתחיל אותו בהליך שאיבת שומן כדי לרכז את השומן לפני ההזרקה שלו. הליך זה מבטל את האפשרות לתגובה אלרגית לזריקות או לדחיית החומר המוזרק על ידי הגוף. צריך לזכור כי לא כל תאי השומן החיים שורדים כאשר הם מושתלים במקום חדש. לכן, סביר כי הרופא ימלא את האזור המטופל קצת מעבר לכמות המילוי הנדרשת. מהליך זה ניתן לצפות לאחוזים גבוהים של קליטה. בתחילה ייתכן כי המראה לא יהיה רגיל, אך במהרה הוא יתאזן וניתן יהיה להנות מהמראה החדש. יש לדעת כי טיפול זה גם הוא סוג של ניתוח ומבוצע לרוב בחדר הניתוח.

מלוי קמטים זמני: חומצה היאלורונית תחליף טבעי לחומר המצוי בגופינו. ריכוז גבוה של חומצה זו נמצא ברקמות חיבור רכות ובנוזל המקיף את העיניים. אפשר למצוא אותה גם בסחוסים, בנוזלי מפרקים וברקמות עור. אם שם החומצה משתמשים בה גם לשיקום מפרקים כואבים אצל אנשים הסובלים מדלקת פרקים, על מנת “לרפד” את המפרק ולהקל על הכאב. חומצה היאלורונית אינה מופקת ממקור חי. שמות מוכרים של תכשירי חומצה היאלורונית כוללים:, סטילאג’ ג’ובידרם, פרלן, ורסטילן.

סידן הידרוקסיאפטית- מילוי הקמטים הכבד ביותר, מצוי באופן טבעי בסחוסים ובעצמות שלנו. תרכובת דמוית מינרל זו משמשת במילוי קמטים עמוקים כמו קמטי האף,  “קמטי כעס” בין העיניים, מילוי של הלחיים וקווי מתאר אחרים בפנים. מוצרים על בסיס סידן מוחזקים בתוך ג’ל על בסיס מים. רדייס הינו בין השמות המוכרים של תכשירים מסוג זה.

ההליך הרפואי בהזרקות למילוי קמטים על ידי התכשירים המודרניים ביותר והבטוחים ביותר, מתבצע במרפאות מוכרות ומוסמכות, על ידי רופאים עם ניסיון עשיר של מאות מטופלים. הטיפול מעניק פתרון זמני להעלמת קמטי גיל והבעה. בטיפול אחד או שניים ניתן לקבל מראה צעיר ורענן יותר, מבלי להיגרע ממעגל החיים הרגיל. כל זאת עם אחוז הצלחה ושביעות רצון השואף למאה ושכיחות סיבוכים השואפת לאפס. המנתח יסמן על הפנים נקודות אסטרטגיות וקווים מדויקים למיקום נכון ומדויק של הזריקות למילוי הקמטים. האזורים אליהם יוזרק המילוי ינוקו בחומר אנטי בקטריאלי. רוב חומרי המילוי המודרניים  מכילים חומרי הרדמה כך שהטיפול כמעט ואינו כואב ואינו נמשך זמן רב.

אזורים מסוג זה מצריכים מספר הזרקות על מנת שיהיה ניתן להשיג את התוצאה המבוקשת. אם יש צורך בזריקת מילוי עמוקה יותר, תוצע הרדמה מקומית כדי למנוע כאב. אזורים הדורשים בדרך כלל מילוי עמוק יותר הם הכפל שבין קצה הנחיר וקצה השפה, מילוי של הלחיים, מילוי והדגשה של עצמות הלחיים ומילוי הסנטר. לאחר הטיפול הפנים ישטפו, ותוצע אריזת קרח כדי להפחית ולהקל על אי הנוחות הזמנית. בשלב זה ניתן להתאפר, אך חשוב כי לא יופעל לחץ על האזורים המוזרקים. לחץ כזה, יכול לגרום לרקמות המוזרקות לזוז ממקומן.

הליך למילוי קמטים אינו מצריך בדרך כלל זמן מנוחה. לרוב ניתן לחזור לפעילויות מיד. יש לזכור לא לשפשף את האזורים המטופלים כך שחומר המילוי יישאר במקומו ללא הפרעה. תתכן נפיחות או מעט חבורות, כל אלה ייעלמו בתוך ימים ספורים. יש להמעיט בחשיפה לשמש בשבועות הראשונים לטיפול, ולמרוח מקדם הגנה.

חשוב להבין שמילוי קמטים אינו קבוע. אפילו הזרקת שומן עצמי שהיא קבועה למחצה, דורשת בסופו של דבר טיפול חוזר. דרך ההתבגרות של הפנים והאופן בו הגוף קולט ומפרק את חומר המילוי, יקבעו בסופו של דבר מתי יהיה נחוץ טיפול חוזר. 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה