עם הגדולים ביותר: הסינפונייטה הישראלית באר-שבע פותחת עונה

מתכוננים. הסינפונייטה הישראלית באר-שבע צילום :יוסי צבקר

גיל שוחט וקובי אפללו, רומיאו ויוליה, קרנבל ברזילאי , פגישה עם המלחינים היהודים החשובים בעולם. כל אלה ועוד מחכים לכם בעונה החדשה והמפתיעה של הסינפונייטה הישראלית באר-שבע שתפתח בסתיו

העונה ה-44 בסינפונייטה הישראלית באר-שבע מציגה את הרפרטואר שלה המתאים כל הגילאים. המנהל המוסיקלי והמנצח יוסטוס פרנץ ימשיך להוביל את התזמורת גם בעונה ה-44 שלה שתפתח רשמית ב-5 בנובמבר 2016. בקונצרט הפתיחה החגיגי תבוצע אחת היצירות הדגולות  של המוסיקה המודרנית, "כרמינה בוראנה" מאת קארל אורף.

במסגרת הסדרה הקלאסית יתקיים במהלך חודש מרץ אירוע הדגל של התזמורת – פסטיבל "אביב קלאסי בנגב" שהפך כבר למסורת שנתית בהשתתפות מנצחים אורחים מהארץ ומהעולם. השנה, התזמורת מקדישה את הפסטיבל ליצירות מאת המלחינים היהודים הגדולים בעולם ומציעה חגיגה מוסיקלית יוצאת דופן.

הסדרה הקלאסית הקלה צלילים מהגלובוס תכיל שילובים מוסיקליים, אמנים ויצירות מרחבי העולם. נתחיל בקונצרט "פנטזיה הונגרית" עם שילובי קצב סוחפים של מוסיקה צוענית, נעבור ל"אוסטריה בצבעים" ונאזין לאריות מוכרות ואהובות מהמיטב הרפרטואר האירופאי, נגיע עד הקרנבל בברזיל לקונצרט חושני במקצבי הסמבה ונחזור לאירופה בקונצרט "געגועים לאיטליה".

בסדרה הישראלית נגלה מה קורה כשהקלאסי והפופ נפגשים על במה אחת בניצוחו של גיל שוחט. השנה, יעלו על במת הסינפונייטה הזמרים והיוצרים פבלו רוזנברג, קובי אפללו, מיקי גבריאלוב ושלמה גרויניך יחד עם התזמורת, לחוויה מוסיקלית המפגישה את עולם המוסיקה הקלאסית עם ז'אנריים מוסיקליים כג'אז, פופ ומוסיקת עולם.

 

המנצח ואמן כלי ההקשה חן צימליסטה ממשיך להפתיע בסדרת קונצרטים שהיא חוויה תרבותית מרתקת לכל הגילאים המשלבת לצד המוסיקה גם חוויה חושית של ריקודים, וידיאו ארט תלבושות וירטואוזיות ומשחק. והשנה, הסינפונייטה תארח את בלט ירושלים לקונצרט מלא חיים "רומיאו ויוליה" עם יצירות המופת אגם הברבורים, מפצח האגוזים ועוד. מוצרט יקפוץ לביקור בגילומו של השחקן עמנואל חנון, נלמד לרקוד סטפס עם האמן צחי פטיש לצלילי באך ונלמד על הקצב הפנימי של כל אחד מאיתנו.

 

מלבד הרפרטואר העשיר, הסינפונייטה ממשיכה גם השנה עם סדרת ההרצאות "הקונצרט המשוחח" עם העיתונאי, המבקר וחוקר המוסיקה יוסי שיפמן. לראשונה, הסינפונייטה תציג באכסדרת אולם הקונצרטים תערוכות מתחלפות בהתאם לקונצרטים של הסדרה הקלאסית. בנוסף, גם השנה מאות סטודנטים מאוניברסיטת בן –גוריון והמכללות האקדמיות באזור  יפקדו את אולם הקונצרטים  בסדרה הייחודית מסוגה בארץ, המשלבת חוויה תרבותית עם נקודות זכות אקדמיות.

עופר סלע, מנכ"ל הסינפונייטה אמר כי "מעבר ליצירה והעשייה האמנותית, אנו משקיעים רבות בהעמקת הקשר עם הקהילה וישובי הלווין. הסינפונייטה מטפחת את חינוכו המוסיקלי של הדור הצעיר ומופיעה בפני ילדים, בני נוער וסטודנטים ברחבי הנגב"

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה