נגב, תרבות והיסטוריה

דורית פלדמן אמנית מושגית רב-תחומית, תלמידתו של האמן המודרני המוערך יאניס קונליס, תקיים שיח-גלריה בתערוכה של קונליס ב- 8 במרס, יום רביעי, ב 18:00, במוזאון הנגב לאמנות – באר שבע

דורית פלדמן. צלם אריה פלדמן

מוזאון הנגב לאמנות בבאר שבע, יארח ב 8 במרס את האמנית דורית פלדמן לשיח-גלריה עם מנהלת המוזאון, ד"ר דליה מנור, במסגרת תערוכתו של האמן האיטלקי יאניס קונליס שהלך לעולמו ב- 16 בפברואר.
פלדמן אמנית מושגית רב-תחומית, הייתה תלמידתו של קונליס ותשפוך אור על עבודותיו, על תפיסת עולמו האמנותית ועל המיצב שהקים בנגב, בהקשר של מקום, תרבות וזיכרון היסטורי.

לפני כ 30 שנים כשלמדה פלדמן אצל קונליס באיטליה, עיקר הדיאלוגים עסקו בקשר בין מקום, תרבות והיסטוריה לחומרי המקום הטבעיים והתרבותיים.

חומרים טעונים, שלתפיסתו אוצרים בתוכם את סממני זמן וזיכרון מעצם הווייתם. שיח זה הטביע בפלדמן את חותמו ושינה את פרקטיקות עבודתה, מאז היותה אמנית צעירה,
במעבר לעבודה באבני צפחה ובמתכות שונות ובדרכי החשיבה שלה בפרויקטים לפיסול במרחב הציבורי.

התערוכה של יאניס קונליס. צילום רפי דלויה (2)

בשיח-גלריה, ישוחחו פלדמן וד"ר מנור על המיצב הייחודי שיצר קונליס מחומרים וחפצים מקומיים שליקט בנוף המדברי- במיוחד לחלל המוזאון. פלדמן תסביר את התייחסותו למושג ה'מקום', על ממצאיו הטבעיים והמלאכותיים לאורך זמן של 'תרבות', ואל הזיכרון ההיסטורי המוטבע בחומרי המקום על ידי סימון חפצים באופן אלכימי ופואטי. פלדמן תשתף את הקהל בהשפעתו המכוננת על דרכי חשיבתה כאמנית, על החיבור לצדדיו הדיאלקטיים, כפי שאמר פעם "היופי אינו מוגדר כיפה האסתטי, אלא יופי שהינו חתרני".

דורית פלדמן, התחנכה בשלהי שנות ה 70 על הרחבת גבולות השפה החזותית שבאה לידי ביטוי באמנות מושגית, באמנות אדמה ובאמנות גוף, ויצרה שיטת עבודה שמאחדת שפות אלו. עבודותיה הוצגו ב 32 תערוכות יחיד ובמאות תערוכות קבוצתיות, בגלריות ובמוזיאונים מובילים בישראל, באירופה ובארה"ב, והציבה למעלה מ 100 פרויקטים פיסוליים במרחב הציבורי. היא בוגרת המדרשה לאמנות, התכנית לתואר MFA בבי"ס לאמנות חזותית ניו יורק – ואורבינו-איטליה תחת המורים: יאניס קונליס ואנצו קוקי. בימים אלו מוצגת תערוכתה 'תכנית, מציאות' במכון ויצמן למדע. פלדמן היא זוכת פרס האמן הצעיר מטעם משרד החינוך והתרבות, ופרס מענק לעידוד היצירה מטעם מועצת הפיס לתרבות ואמנות.

נעילת התערוכה של קונליס: 18 במרץ 2017 | אוצרת ומנהלת מוזאון הנגב: ד"ר דליה מנור.

 

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה