לזכרו: נחנך השביל של נדב

אתמול נחנך השביל בטקס בבית ספר היובל בו למד נדב גולדמכר ז"ל שנפל בצוק איתן בהשתתפות המשפחה, ראש העיר, רוביק דנילוביץ', מנהל מפעל אדמה מכתשים, בועז פרפר ובכירים נוספים. השביל הינו תחילתו של מרחב חושי-תנועתי המהווה מצע צמיחה לתלמידים ומתן מענה לצרכיהם השונים

בשביל באים לידי ביטוי חמשת החושים – מישוש, ראיה, שמיעה, ריח וכשהעצים שנשתלו יניבו פרי – גם חוש הטעם. השביל מאפשר לתלמידי בית הספר חוויה לימודית חוץ כיתתית מיוחדת ותאפשר לילדים למצוא את האיזון שבין הלימוד ה"שגרתי" לבין זה החושי, תפיסה לימודית המאפיינת את בית הספר.

תהליך הכנת השביל החל מיוזמה של מנהלת בית הספר, מירב פרס, שנחשפה לסיפורו המרגש של נדב מתוך ספר שקיבלה מהוריו. היא למדה על נדב התלמיד, שהתמודד עם הפרעת קשב וריכוז, ו"אהב יותר להיות בחצר מאשר בכיתה", כך סיפרה בטקס המרגש. "נדב, דרך מחברותיו, גרם לי ולכל הצוות לתהות על תפקידנו בבית הספר ועל מהות החינוך. הרי ברור לכולנו שאנו אמורים ללמד ולחנך, השאלה היא – איך. השקט של נדב, המודעות שלו לקשיים ודרכו הייחודית להתמודד איתם, הובילו אותנו לשביל החושים. בשביל יפסעו תלמידי בית הספר, ישוחחו תחת עצי הפרי ויחפשו את שיווי המשקל האישי והלימודי שלהם".

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ' ברך בטקס, פנה להורים של נדב ואמר "אתם דמויות מופת – הצלחתם, לצד היגון העמוק, לחבר, לאחד וללכד בין כולם. רתמתם שותפים רבים לפרויקט ופתחתם את הלב והנשמה. בזכותכם אנשים רבים מכירים את נדב ואת אופיו המיוחד ונתתם להם את הזכות לקחת חלק ולהיות שותפים אתכם לדרך. נדב השאיר לנו כל כך הרבה דברים שאנחנו יכולים להתחבר אליהם. השביל של נדב מתווה לנו דרך של שותפות, של נתינה לאחר ושל עשייה. אפשר לבנות פרויקטים במיליארדים, והם עושים טוב על הלב, אבל זה לא דומה לרגש הפורץ בפרויקטים ערכיים כאלה, שלא ניתן לאמוד בכסף ".

אריה גולדמכר, אביו של נדב ז"ל, סיפר על נדב שהיה "ילד מלא שמחת חיים, בעל חוש הומור, לב טהור, חבר טוב שהתנדב מתי שרק היה אפשר. השביל ממחיש את הבעיות שנדב התמודד איתן כילד עם הפרעת קשב וריכוז. באחת המחברות שלו מצאנו רשימת ערכים שהוא כתב, ואותה הרשימה מופיעה היום על גבי עפרונות ענק שהוצבו בכניסה לשביל. נדב לימד אותנו להסתכל על חינוך באופן אחר". הוא הוסיף "היית מיוחד בדרכך, לא הלכת בתלם, היית רגיש, כן ומלא תבונה".

על סמך ערכים אלה של נדב חברו לפרויקט שותפים רבים, ביניהם חברת אדמה מכתשים, תבליני מימון, לוצאטו את לוצאטו, כיוונים, ברנס ניקוי חול וצביעה תעשייתית, מ.ז מתכת ברק, שיש חזן, לילו וטורי, גרפיקליין, סלע גינון, לוטוס פרינט שלטים, מנשה אבואלגיז ו- ALTECNO R.G.L. על הפן הביצועי ניצחו זוג אמני המחידוש שוקי וקובי עברי, שגם רתמו לפרויקט את נערות בית הלה, שכן נדב שאף להתנדב עם נוער במצבי סיכון.

מיכל בן דוד, יועצת בית הספר ציינה  כי "רוחו ואישיותו המיוחדת של נדב מצטלבות היום עם תלמידי בית הספר. שמנו לעצמנו למטרה לעזור לכל תלמיד הנכנס לבית הספר למצוא את הדרך המתאימה לו. שביל החושים מאפשר למידה אחרת ואנו נעודד בו פיתוח של שיח אישי וקבוצתי". נתנאל שמאילוב, יו"ר מועצת התלמידים אמר "התלמידים בבית הספר למדו על טוב הלב של נדב ועל כך שלמרות הקושי, אפשר לנצח. אנחנו, תלמידי בית הספר, גאים לצעוד בשביל של נדב ותמיד נזכור אותו".

עוד השתתפו באירוע: בועז פרפר, מנהל מפעל אדמה מכתשים, שלומי נומה, מנכ"ל כיוונים, בת עמי לגמן, מפקחת בית הספר, משרד החינוך מחוז דרום, אברהם מימון, הבעלים של תבליני מימון, הנהלת אגף החינוך של עיריית באר שבע ומשרד החינוך, רחל לוי, מנהלת קשרי קהילה באדמה, יעקב בן זינו, יו"ר ועד שכונת נווה מנחם.

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה