כאן בבאר שבע : פסטיבל הפרינג' המוביל בישראל

דה ז'ה וו. צילום: הנס בוהם

הפסטיבל שזכה להצלחה גדולה בעולם בחמש השנים האחרונות  יתקיים בין ה-5 ל-7 ליולי , מגיע לראשונה לבירת הדרום. הוא יכלול השנה כ-70 אירועים בשבעה מתחמים ויתפרש על שטח כפול ברחובות העיר העתיקה המתחדשת בבאר שבע. יהיו גם הפקות בינלאומיות מגרמניה, פולין ורומניה

240 אמנים  יופיעו בעשרות בהופעות מחול, מוסיקה, תאטרון, מופעי רחוב, מתחמי אמנות חזותית, מיצגי תערוכות ועוד. מתחם פרינג' גלובל יארח מופעי בכורה בישראל של שלוש הפקות בינלאומיות מקוריות מגרמניה, פולין ורומניה;מתחמי פרינג' דודס יאפשרו לילדים בכל הגילאים לקחת חלק בסדנאות תאטרון, יצירה ומשחק ייחודיים; שיח אמנים יארח יוצרים מכל רחבי הארץ לדיונים מרתקים והרצאות ברוח תרבות הפרינג' ועוד.

שרת התרבות והספורט,  מירי רגב: "הנגב, בהובלת מטרופולין באר שבע, מהווה כבר שנים רבות את ארץ ההזדמנויות והאפשרויות, ומספק במה רחבה ליוצרים ואמנים מכל הקשת התרבותית בישראל ומחוצה לה. הפרינג' הבאר שבעי הוא לא רק תרבות, הוא גם כלי חברתי חשוב מאין כמותו המאפשר לקהלים הרחבים להיחשף למופעים עכשוויים ייחודיים וחדשים בתאטרון, ביצירה ובמוסיקה, מה שמוכיח לכולנו שוב כי אין לאף אחד מונופול על ההגדרה מהי יצירה תרבותית וכי למצוינות אמיתית אין גבולות גאוגרפיים."

בשלושת ימי הפסטיבל צפויים לבקר כ-5000 איש בכל יום, אשר ימלאו את רחובות העיר העתיקה המתחדשת בבאר שבע. הרחובות יתמלאו בדוכני אמנות ומזון, ומגוון רחב של מופעים ותערוכות מוצגים לקהל הרחב ללא עלויות נוספות. למופעים הסגורים על במת תאטרון הפרינג' ובמות החוץ במתחם הפסטיבל,ניתן לרכוש כרטיסים מראש או במהלך הפסטיבל, באם יוותר בהם מקום.

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה