בעקבות הנתיבים והעקבות

בימים אלו מוצגת במוזאון הנגב לאמנות התערוכה "נתיבים ועקבות" המוקדשת לאמנות עכשווית מאוסטרליה. במסגרת התערוכה יארח המוזיאון את האוצרת דורית שפיר ממוזאון ישראל להרצאה ייחודית בנושא "אמנות אבוריג'נית- מסע בעקבות זמן החלום". ההרצאה, אשר תתקיים ביום ג'- 19.12 בשעה 10:30, תעסוק בהשפעת האמנות הטקסית המסורתית  של האבוריג'ינים יושבי המדבר המערבי באוסטרליה על האמנות האבוריג'ינית המודרנית והעכשווית באוסטרליה. דוגמאות לתופעה זו ניתן לראות גם בתערוכה.

דורית שפיר היא אוצרת בכירה של אמנות אפריקה ואוקיאניה מזה 20 שנה במוזיאון ישראל, ירושלים בו היא עובדת מזה 30 שנה. בין התערוכות שאצרה הייתה  תערוכה של אוסף גבריאל פיצי של אמנות אבוריג'ינית עכשווית באוסטרליה  "מיתולוגיה ומציאות" שהוצגה בתאטרון ירושלים בחסות מוזיאון ישראל ב- 2003  .

התערוכה "נתיבים ועקבות" היא תערוכה קבוצתית ראשונה מסוגה בישראל המוקדשת לאמנות עכשווית מאוסטרליה. התערוכה במוזאון הנגב לאמנות היא פרי שיתוף פעולה  עם קרן שרמן לאמנות עכשווית בסידני, אוסטרליה. התערוכה מציגה  עבודות ציור, צילום, וידיאו ומיצב, של תשעה אמנים ואמניות אוסטרליים בין-לאומיים ממוצא ומרקע תרבותי שונה. תכניה והאמנים המציגים בה משקפים את המציאות המורכבת של אוסטרליה היום כאומה בתהליכי השתנות.

 מחיר השתתפות בהרצאה 25 ₪ (כולל כניסה למוזיאון)

 www.negev-museum.org.il

רחוב העצמאות 60, באר שבע

טלפון:   08-6993535

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה