במד"א ערכו יום הסברה מיוחד לתושבי באר שבע

יום קהילה במתנ"ס רמות ספורטיב בעיר נערך על ידי מד"א על מנת לחשוף את התושבים לפעילות הארגון ולהטמיע את חשיבות היכולת להציל חיים בקרב הקהילה

 מי שהגיע למתנ"ס רמות ספורטיב בבאר שבע בשבוע שעבר, היה יכול לחשוב שטעה והגיע לתחנת מגן דוד אדום בעיר. אנשי מד"א הגיעו למקום במטרה לחשוף את יכולות הארגון בפני התושבים ולהעביר להם את חשיבות הקריאה למוקד החירום 101 בעת צרה.

 האירוע, כלל מספר תחנות בהם יכלו תושבי העיר להתרשם מתצוגת הכלים של מד"א כמו אמבולנסים שונים, ניידות טיפול נמרץ, יחידת האופנועים של מד"א המאפשרת הגעה מהירה יותר לאירועים ומקצרת את מהירות התגובה של הארגון לטובת המטופלים. כמו כן, התקיימו הדרכות ע"י מדריכי מד"א בנושא החייאה והתנהלות נכונה במהלך רעידות אדמה.

 במקום הוקמה גם תחנה לתרומת דם, ובמהלך האירוע הותרמו 44 מנות דם ובנוסף, הוצבה עמדה לרישום לקורסי עזרה ראשונה של מד"א ולמיזם נאמני חיים המאפשר לכל אדם מגיל 18 ומעלה, עם הכשרה בסיסית בעזרה ראשונה להיות חלק ממאגר מתנדבים שיכולים להגיב לאירועים בהם המטופלים לקו בליבם, להגיע למקום האירוע ולספק עזרה ראשונה ולבצע פעולות החייאה עד הגעת צוותי מד"א.

 האירוע אורגן על ידי רונן גריזק, אחראי מתנדבי מד"א במרחב נגב, גריזק הודה לכל המעורבים בארגון ואמר: "אני רוצה להודות לציבור הרחב שהגיע ולמד אודות מד"א ופעילותו בקהילה וכמובן למי שנרשם למיזמים השונים ולתורמי הדם, חשוב לנו שהציבור יכיר את השירות שמד"א מספק כך שבמידת הצורך תדעו כיצד לפעול. אני מודה מקרב לב לכלל המתנדבים ואנשי מד"א אשר לקחו חלק בפעילות המיוחדת הזו ועזרו לחזק את הקשר בין מד"א לקהילה בעיר".

 מנהל מרחב נגב במד"א, איציק אלפסי: "מד"א, כארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל חרט על דגלו את נושא הצלת החיים ואנו פועלים על מנת להעביר את הידע החשוב הזה של הצלת חיים לכמה שיותר אנשים. תודה לחברת כיוונים של עיריית באר שבע ולכל מי שסייע בהפקת יום הקהילה. זכרו, בכל אירוע חירום רפואי יש להתקשר למוקד החירום של מד"א בטלפון 101 או דרך אפליקציית 'מד"א שלי' ".

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה