כאן בבאר שבע: מפעל הטליתות הגדול בעולם

700 מבקרים מכל הארץ ניצלו את חול המועד לבקר בעמק שרה ולחוות את מפעלה של משכן תכלת, היצרנית העיקרית בעולם של טליות ותפילין. "אנשים מגיבים בהתרגשות כשהם רואים איך מייצרים מוצרים כל כך חשובים בחייהם", אומר המנכ"ל שלמה אברהמי

הטלית היא אחד מהסממנים הבולטים של היהדות ומהווה פריט חובה לכל גבר יהודי. מפעל הטליתות הגדול בעולם היושב בעמק שרה בבאר שבע נצבע צבעי חג בחול המועד פסח לאחר שכ-700 תיירים מכל הארץ הגיעו ליהנות ולראות כיצד מייצרים את המוצרים הבסיסיים בחיינו, הטלית והתפילין.

המפעל לא עבד בחול המועד אך בשל הביקוש לבקר במרכז המבקרים החדש, החליט שלמה אברהמי, מנכ"ל המפעל, לפתוח את המפעל לסיורים ולאפשר למבקרים לראות ולגעת בחומרים ובמכונות המייצרות. הביקוש היה כה רב עד שלא הייתה ברירה וגם שלמה אברהמי בעצמו הפסיק את עבודתו והחל להדריך את הקבוצות הרבות שהגיעו.

"לאחר שמבקרים רבים ביררו בנוגע למרכז המבקרים בחג, החלטנו לפתוח אך ורק לשם הביקורים והסיורים". מסר שלמה אברהמי והוסיף – "המכונות לא עבדו אך המבקרים נהנו והתלהבו מהתהליך. תמיד כיף לראות כיצד אנשים מגיבים כשהם רואים את תהליך הייצור של מוצרים כה חשובים בחייהם".

מפעל משכן התכלת הוא מפעל הטליתות הגדול בעולם והיחיד שמייצר את הטלית על כל שלביה. בנוסף לייצור טליתות, המקום מייצר גם תפילין משלב ייצור הבתים ועד שלב סגירת הפרשיות. החברה מייצרת תפילין משלב ייצור הבתים ועד סגירת הפרשיות. היא נמצאת בפארק התעשייה "עמק שרה" בבאר-שבע. במפעל כ-260 עובדים המייצרים מידי חודש אלפי טליתות מסוגים, גדלים וגוונים שונים, כולם על פי ההלכה כמובן. מרכז המבקרים שהוקם במפעל מציע למבקרים חוויה מיוחדת של התחקות אחר התהליך המורכב והמרתק של ייצור הטלית על כל שלביו.

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה