נוטעים את הנגב

אירוע הנטיעות המרכזי של קרן קימת לישראל לכבוד ט"ו בשבט נערך היום (ג') ביער להב בדרום בהשתתפות היו"ר דניאל עטר. הטקס עמד בסימן "נוטעים למען האחדות" ובמסגרתו נטעו עצים טהונייה רובל יחד עם קצינה במשטרת ישראל, ראש מועצת עומר עם ראש מועצת לקיה, ראש מועצת אפרת יחד עם תושב הכפר חוסאן וזוגות נוספים שבנטיעתם המשותפת מסמלים קבוצות ומגזרים שונים בחברה הישראלית

 באירוע הנטיעות המרכזי של קרן קימת לישראל לכבוד ט"ו בשבט שהתקיים היום (ג') ביער להב בסימן חיזוק האחדות בחברה הישראלית, בהשתתפות יו"ר קק"ל, דניאל עטר, נטעו עץ במשותף זוגות המשקפים את הפנים הרבות בחברה הישראלית בעלי עמדות שונות ולעתים סותרות. בין הנוטעים שהשתתפו באירוע המגישה והדוגמנית ממוצא אתיופי טהוניה רובל שנטעה עץ יחד עם פקד עדן טפט קצינת חקירות במשטרת ישראל, זאת על רקע המחאה והמאבקים בין הקהילה האתיופית ומשטרת ישראל בשנה האחרונה. עוד נטעו עצים במשותף פיני בדש– ראש מועצה מקומית עומר יחד עם סאלם אבו עייש, ראש מועצה מקומית. לקייה  על רקע המתיחות בין היישובים היהודים בנגב והמגזר הבדואיובמיוחד לאחר הפיגוע בערד .

 ראג'י סבאתין – מוביל דעת קהל מהכפר חוסאן יחד עם עודד רביבי – ראש מועצה מקומית אפרת המייצגים מחלוקת מדינית עמוקה. הרב גלעד קריב-מנכ"ל התנועה הרפורמית יחד עם השייח הבדואי  סאלמה אלמלארי מרהט-  במפגש בין-דתי, ותלמיד חילוני יחד עם תלמידה  דתיה מהרשת החינוכית המעורבת "מיתרים ". יו"ר קק"ל, דניאל עטר, נטע עץ יחד עם הילד עדי גולדשמיט החולה במחלת ניוון השרירים הנדירה דושן כדי להעלות את המודעות למחלה. במהלך האירוע נטעו תלמידי בתי ספר 70 עצים לציון שבעים שנה למדינה.

 יו"ר קק"ל עטר אמר בטקס כי "בט"ו בשבט השנה אנו מובילים מהלך ייחודי, במסגרתו אישי ציבור וחברה בולטים בישראל, בעלי עמדות שונות ולעתים סותרות, נוטעים יחד עץ כסמל לאחדות החשובה בחברה. הנטיעה המשותפת מזכירה לנו כי המשותף לנו גדול מהשוני וגובר על מחלוקות היומיום וכי כוחנו באחדותנו. קק"ל ממשיכה במסורת ארוכת שנים של עשייה חברתית ומעודדת ביטוי של הפנים המיוחדים בחברה, ובחיבור לרוח החג המיוחד הזה. בכל רחבי מדינת ישראל, מהנגב ועד הגליל והגולן, נוטעת קק"ל באדמה, ונטועה הקרן הקימת בלב החברה הישראלית".

 טהונייה רובל אמרה במהלך טקס הנטיעות  כי "הלוואי ותהיה אחדות אמיתית. זה מה שכולנו רוצים. שתהיה אהבת חינם ולא שנאת חינם. לכן יש את הרגעים האלו, כדי לאחד את הקצוות גם בין יוצאי העדה האתיופית לבין המשטרה. אנו שמים חותם בכל מקום שנותן גאווה לעדה. פקד עדן טפט- קצינת חקירות במרחב דן של משטרת ישראל: "אני מאמינה שהאחדות בחברה היא ערך עליון, ואנו פועלים כדי להיות קשובים למגוון הפנים בחברה הישראלית

 הרב גלעד קריבמנכ"ל התנועה הרפורמית "האתגר הגדול ביותר של החברה הישראלית והמפעל הציוני הוא לחבר בין כל המגזרים ולרתום את כולם למאמץ משותף די להבטיח את עתידנו כאן". השייח סאלם אבו עיישראש מועצה מקומית לקייה– "אני תמיד חושב שהכי טוב שיהיה שלום בין הבדואים והישובים היהודים ושנהיה קרובים תמיד. אני תמיד אומר שלפני שעושים שלום בחוץ צריך לעשות שלום בפנים, אנו שכנים ובני דודים. מקווה שיהיה שלום אינשאללה. פיני בדש, ראש מועצה מקומית עומר "צריך להבין שעצים בנגב ואיכות הסביבה לא מבדילים בין יהודים וערבים, אלא תורמים  לכולם. הנטיעות הללו הן  אינטרס משותף שעושה טוב לכולם ללא קשר למוצא, ולכן יש לשמור על הנגב ירוק".

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה