זוגיות, פנימיות, והורות: כנס הנשים של הדרום

מאות נשים הגיעו בשבוע שעבר לכנס 'חוכמת נשים' של עמותת בית מוריה שהתקיים במלון לאונרדו בבאר שבע. בכנס התקיימו כמה מושבים בהם דנו על זוגיות, הורות, הגשמה עצמית וצמיחה נשית. רוביק דנילוביץ', ראש עיריית באר שבע, הגיע לברך את באות הכנס ואף קיבל תעודת הוקרה מעמותת בית מוריה

עמותת בית מוריה קיימה בשבוע שעבר את הכנס השנתי לנשות הדרום, 'חוכמת נשים'. הכנס לנשים בלבד עסק במגוון תחומים עם מרצים ומרצות מובילים בתחומם. הנשים המשתתפות בכנס בחרו את הסדנאות וההרצאות המועדפות עליהן בחלוקה לארבעה נושאים – הורות, זוגיות, צמיחה נשית ונשמה.

 בין המרצים ומעבירי השיעורים הרב שמעון כהן, ראש מוסדות בית מוריה, שהעביר שיעור לכל באות הכנס. בנוסף השתתפו גם דנה ועמית כץ, בני זוג שנשארו יחד לאחר שעמית החליט לחזור בתשובה ודנה נשארה חילונית; בנוסף התקיימה גם הרצאה של הדס מועלם על 'סטיילינג רגשי' והחיבור בין הלבוש לבין הנפש, ועוד הרצאות רבות נוספות.

 בסיום הכנס התקיים מופע מרכזי עם צמד האחים רוחמה בן יוסף ואחיה עקיבא תורג'מן במופע 'והאר מליבי'. רוביק דנילוביץ', ראש עירייתבאר שבע, בירך את באות הכנס וסיפר על חכמה נשית כפי שלמד מאמו: "הכנס הזה נוגע לליהי. בחודש האחרון ציינו 12 שנים לפטירתה של אמי. כשמוניתי להיות סגן ראש עיר בגיל 26 אמא שלי הייתה גאה. היא הזמינה אותי אליה ואמרה לי 'בחיים האלה אין נסיכים ומלכים, אתה נבחרת להיות משרת'. כאשר היא נפתרה מצאנו את עצמנו חמישה גברים בבית, שלושת אחיי ואבי, חסרי אונים משום שלא ידענו כיצד לנהל בית. למזלי אותם האנשים שאמי אמרה לי לדאוג להם תמיד, הגיעו לעזור לנו. כיום אני מבין את משמעות החוכמה הנשית. לכבד את הבריות, להיות צנוע, לאהוב את הזולת – זו חכמת נשים אמיתית". בסיום נאומו, העניקו ציון חדד, מנכ"ל בית מוריה, והרב שמעון כהן, ראש מוסדות בית מוריה, תעודת הוקרה לראש העיר דנילוביץ'.

 ציון חדד, מנכ"ל בית מוריה, ציין: "אנו גאים לקיים את הכנס עבור נשות העיר והדרום. עמותת בית מוריה מאמינה בקידום הנשים והעצמתן ולכן בחרנו להביא את מיטב המרצים בתחומים שונים. כל זאת כדי לספק לבאות הכנס חוויה ייחודית, מעשירה ומחזקת. ערכי המשפחה הם הערכים החשובים ביותר לעמותה ולכן אני מודה למארגנות הכנס על יום מהנה, חשוב ובמיוחד ערכי".

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה