הזדמנות שווה

מינהל הרכש והייצור של משרד הביטחון קיים כנס לבעלי העסקים הקטנים והבינוניים בדרום. בכנס, ביוזמת מעוף, הזרוע הביצועית של הסוכנות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה והתעשייה, פרשו מנהלי אגף הרכש במשרד הביטחון את נהלי העבודה והקבלה לספקים חדשים.

 מאות בעלי עסקים קטנים ובינוניים מאזור באר שבע והנגב הגיעו היום לכנס הזדמנויות עסקיות של משרד הביטחון בפארק קרסו למדע בבאר שבע. הכנס אורגן על ידי מעוף דרום, הזרוע הביצועית של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, והציג לבעלי העסקים את האפשרות לעבוד כספקים של מינהל הרכש במשרד הביטחון. מטרת הכנס הייתה לחשוף את בעלי העסקים לדרישות השונות של משרד הביטחון, נהלי העבודה של מינהל הרכש, הגשת מועמדות כספק ולהציע מגוון כלים יישומיים, ליווי עסקי ואת כלי הסיוע של משרד הכלכלה והתעשייה לבעלי העסקים.

 משרד הביטחון מבצע בשנה 31 אלף הזמנות מספקים, המהווים 11.5 מיליארד ש"ח. 25% מסך ההזמנות הינן מעסקים באזורי עדיפות, כלומר ישובים מהדרום והצפון. בנוסף מפרסם המשרד כ-7,300 מכרזים בשנה. כעת מבקשים במשרד הביטחון להעלות את כמות ההזמנות והספקים מיישובי הנגב ולכן בחרו לקיים את הכנס יחד בשיתוף מעוף דרום.

 את הכנס פתח אבי דדון, ראש מינהל הרכש במשרד הביטחון: "אתמול בלילה עברתי על רשימת הנרשמים ושמחתי לראות את המגוון העצום של המקצועות ואופי העסקים שהגיעו לכאן היום. אנו רואים את מי שעובד איתנו ואת הספקים שלנו כשותפים לדרך. אנו במינהל הרכש רוצים להגדיל את רשימת הספקים בעסקים חדשים, קטנים ובינוניים. מבחינתי המסר הוא חד – יש כאן היום מגוון הפעילות של אנשי מנה"ר – מאלה שרוכשים מטוסים וצוללות ועד שירותי הניקיון. אתם מוזמנים לשאול, לברר, להתעניין. משרד הביטחון ומינהל הרכש לשירותכם. תרגישו בנוח לפנות אלינו בכל דבר".

ארז כהן, סמנכ"ל וראש אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון, דחק בבעלי העסקים לגשת למכרזים: "כל ספק או קבלן בכל קשת המקצועות – ברוכים הבאים. היקף הפרויקטים השונים ברחבי הארץ נעמדים בעשרות מיליארדים ואתם מוזמנים לקחת בהם חלק. כמעט כל יום עולה לאתר שלנו מכרז חדש. אנו גוף שלא מתפשר על הסטנדרטים אך אל תפחדו לגשת. גם אם ספק או קבלן מתקשה, אנו יודעים לתת את ההכוונה הנכונה. לא לפחד, גם אם אתם מתחילים בקטן, אנו נעזור לכם. אנו יותר מנשמח לראות פנים חדשות וספקים חדשים ברשימת הספקים של משרד הביטחון".

לבסוף עלה ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', שסיפר על חשיבות הכנס ועל העסקים המקומיים: "אני בא עכשיו משיחת בוקר עם כמה גורמים רלוונטיים בנושא מעבר המודיעין לדרום. אני מוכרח לומר דבר אחד בנחישות – נושא מעבר צה"ל דרומה ובכללו מעבר קרית המודיעין לנגב הוא סופי והוא מהלך שאין דרך חזרה ממנו. קרית המודיעין היא הקטר הכלכלי שישנה את חוקי המשחק בנגב. אין דבר יותר חשוב מכלכלה מקומית ופה בבאר שבע ובדרום יש קהילה עסקית מקצועית. משרד הביטחון ומנהל הרכש, אל תעשו לנו טובה, אל תקחו את העסקים כי הם מקומיים. קחו אותם כי הם מקצועיים, כי הם שחקני נשמה. הם עסקים שיתנו מעצמם במסירות כדי לספק שירות במהירות, במקצועיות ובצורה הכי טובה שהם יכולים. יש פה בבאר שבע אנשים טובים, ציוניים, שנמצאים פה כי הם אוהבים את הדרום, את הנגב והם שליחים של מדינת ישראל. המהלכים הכלכליים המתרחשים בבאר שבע טובים לכולנו כי זה מביא אנשים, כסף, תרבות, חינוך, השקעות וכלכלה חזקה. כולנו חלק מהשינוי הזה".

 ציון ביטון, מנהל פיתוח אזורי במעוף ציין: "מטרת הכנס היא להציג לבעלי העסקים הקטנים והבינוניים בבאר שבע הזדמנויות עסקיות יחד עם משרד הביטחון. מינהל הרכש, בניהולו של אבי דדון, הציגו כיצד יש לגשת למכרז ובעיקר את הרצון שלהם לקלוט ספקים נוספים. אנו במעוף מאמינים שבעלי העסקים הקטנים מתאימים וצריכים לגשת למכרזים של חברות ענק או משרדים ממשלתיים כדוגמת משרד הביטחון. מעוף פה לתת להם ליווי והכוונה כמו גם כלים לגשת בצורה הנכונה ביותר למכרז. לעיתים עסקים קטנים צריכים את זריקת העידוד הקטנה ולהראות להם את הדרך כדי להרים אותם ולאפשר להם להתחרות מול חברות ענק על מכרזים משמעותיים. העסקים הקטנים הם מנוע הצמיחה של הכלכלה המקומית ואנו כאן כדי לקדם אותם כמה שאפשר".

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה