הסינפונייטה של באר שבע מציגה: צלילים מהגלובוס

הקונצרט החמישי בסדרה הקלה של הסינפונייטה הישראלית באר שבע "צלילים מהגלובוס" יתמקד באפשרויות המוסיקליות והטכניות של החצוצרה המודרנית, שהומצאה ושוכללה בתקופתו של היידן, הציתה את דמיונו של המלחין מהאפשרויות החדשות הטמונות בכלי החדש. זה מתחיל במוצ"ש 13 למאי

יגאל מלצר חצוצרן צלילים

החצוצרן הווירטואוז יגאל מלצר , יבצע עם התזמורת את הקונצ'רטו האהוב והמאתגר מאת היידן, המאפשר לסולן להדגים את  יכולותיו המגוונות ושליטתו המוחלטת בכלי מסעיר זה. כמו כן יבוצעו הסינפוניה קונצרטנטה וסימפוניית "הפרידה".

על הקונצרט ינצח מאסטרו יוסטוס פרנץ, המנהל המוסיקלי של הסינפונייטה. פרנץ הוא פסנתרן מחונן ומנצח בעל שם עולמי. מעבר להיותו בעל קריירה מוסיקלית מפוארת ורבת שנים,  הוא ידוע כמגלה ומטפח כישרונות צעירים בתחום  המוסיקה הקלאסית.    פרנץ  ייסד בשנת 1986 פסטיבל מוסיקה קלאסית מהידועים בעולם: פסטיבל שלזוויג- הולשטיין, בצפון גרמניה, ושימש כמנכ"ל הפסטיבל במהלך תשע שנים רצופות. בשנת 1989 קיבל פרנץ את עיטור צלב הכבוד של הרפובליקה הפדרלית של גרמניה, והוא מייצג עד היום את גרמניה בתפקיד שגריר של רצון טוב לענייני פליטים באו"ם.

בשנת 1995 הקים פרנץ את תזמורת  "פילהרמוניה של האומות" – Philharmonia of Nations  ובכך הגשים את החזון המשותף שלו ושל לאונרד ברנשטיין: להקמת תזמורת מקצועית, בינלאומית, המורכבת ממוסיקאים מוכשרים וצעירים מכל אומות העולם. פרנץ מכהן בה עד היום כמנצח ראשי ומנהל מוסיקלי. החל מספטמבר 2013, מכהן פרנץ כמנהל המוסיקלי של תזמורת הסינפונייטה הישראלית באר-שבע, עמה שיתף פעולה בעבר, כמנצח וכסולן אורח. היכרותו עם הקהל הישראלי נעשתה במסגרות מוסיקליות נוספות כמו: פסטיבל הים האדום באילת 2011, האופרה הישראלית באמפיתיאטרון בית-שאן ("נישואי פיגרו") ועוד. קשריו החמים עם מוסיקאים, אמנים ומנהלי מוסדות תרבות בישראל הינם חלק מעולמו המקצועי והאישי מזה שנים רבות.

כמו כן, נארח את החצוצרן יגאל מלצר, אשר מנגן בפילהרמונית הישראלית משנת 1990 ומכהן כנגן חצוצרה ראשון משנת 2001. בנוסף הוא מופיע ברחבי העולם עם ההרכב המוסיקלי שייסד. את דרכו המוזיקלית התחיל מלצר בהשראת אימו מרים, זמרת ומורה באקדמיה עד היום כפנסיונרית. מרים חשבה כי נגינת חצוצרה תוכל להשקיט את הילד השובב שהיה.

כך כשהיה בן 10 הצטרף לתזמורת הנוער של ירושלים שם ניגן בחצוצרת תרועה. בגיל 12 לערך החל לנגן על חצוצרה ובגיל 14 החל את לימודיו אצל המורה ריצ'רד ברלין. בגיל 18 כאשר התגייס לתזמורת צה"ל החל ללמוד אצל רוב פריהר. לאחר הצבא נסע מלצר לארה"ב ולמד אצל מורים מובילים בתחום. בנו הבכור של מלצר, הרן נחשב לנגן צ'לו מחונן והתארח כסולן בסינפונייטה לפני כשלוש שנים. רעייתו של מלצר נגנית ויולה ועוסקת בתרפיה במוסיקה.

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה