עכשיו יש מקום גם לתלמידי י"ב

המועצה המקומית מיתר סיימה  את הצמחת בית הספר התיכון ברנקו וייס מיתרים וכעת היישוב ערוך לקבל בבתי הספר את כלל התלמידים ביישוב, כולל תלמידי שכבת יב'

במועצה המקומית מיתר החליטו לפני כשנה כשנה להרחיב את בית הספר התיכון ברנקו וייס מיתרים במטרה לספק מענה לכלל התלמידים ושכבות הגיל. התיכון, עד לפני שנה, לא קלט את כל שכבות הגיל ותלמידים רבים מצאו עצמם לומדים בבתי הספר הפזורים מחוץ לישוב כמו בישובים עומר ושובל. "השנה תהיה השנה הראשונה שבמיתר יסיימו תלמידי יב' כל ילדי מיתר ישתייכו למערכת החינוך היישובית, מגן חובה ועד כיתה יב'" ציינה רחל שמא, מנהלת מחלקת החינוך במועצה.

לקראת פתיחת הלימודים החליטו במועצה על הקמת פרויקטים חדשים בתחום החינוך. עוד בשנה שעברה עדו ארגמן, מנהל מחלקת החינוך לשעבר ומנהל בית הספר התיכון מיתרים החדש, יזם את רפורמת "מרחבי חינוך" בישוב. מדובר בתכנית ארבע שנתית שמטרתה העיקרית היא לחבר את המרחב הציבורי לתכנים הנלמדים בבתי הספר במועצה. "השנה אנו מתכוונים לפתח מרחבי חינוך משמעותיים שיתנו מענה יישובי לתלמידים ולנוער מכל מסגרות החינוך" מסרה שמא.

בנוסף, במיתר עובדים בימים אלה על הקמת מרכז שירות פסיכולוגי חינוכי שיהיה ממוקם בתוך בתי הספר. השפ"ח יציע לתושבים קבוצות תמיכה שיתנו מענה טיפולי הוליסטי לכל התלמידים הזקוקים למענה נוסף. "בספטמבר הקרוב תיפתח הקבוצה הראשונה להורים לילדים עם בעיות קשב וריכוז. לקבוצה הבאנו כמנחה את ליאור יונאי, שהיא מומחית בהדרכת משפחות לילדי ADHD. הקבוצה תאפשר להורים לראות בצורה שונה את ילדיהם והם יוכלו לקבל כלים מעשיים להתמודדות עם רגשות מורכבים".

רפורמה נוספת במועצה נוגעת בתחום בעלי צרכים מיוחדים. "במועדון שיקמה, לאנשים בעלי צרכים מיוחדים, תיפתח קבוצה חדשה של הורים. בקבוצה זו ההורים יוכלו להקשיב, לשתף וללמוד מהניסיון של משפחות אחרות בכל הקשור לגידול ילד עם צרכים מיוחדים".

אבנר בן גרא, ראש המועצה המקומית מיתר: "תחום החינוך במיתר עבר שינויים רבים בקיץ אך אנו ערוכים ומוכנים, בפעם הראשונה מאז הקמת הישוב, לקלוט את כל ילדי מיתר במסגרות החינוך השונות. התהליך היה ארוך אך לדעתי ודעת מחלקת החינוך במועצה, מדובר בתהליך הכרחי, ערכי ומשמעותי לילדים ולעתיד הישוב. חשוב לציין כי לראשונה גם ילדי כרמית מצטרפים למערכת החינוך במיתר ונאחל למשפחות החדשות הצלחה רבה בהמשך". לסיכום נמסר מהמועצה: "הצוותים החינוכיים ערוכים ומתרגשים לקלוט את הילדים במסגרות השונות". 

 

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה