סיפור הצלחה : כך מסייעים נערים לבני גילם להימנע מחיי פשע

סיום קורס בזק און ליין_דרך המלך באר שבע

17 נערות ונערים מבאר שבע סיימו מחזור נוסף של תכנית "סיפור של הצלחה" בבאר שבע המיועדת לבני נוער בסיכון ומופעלת בשיתוף עם עמותת עלם וחברות אגד ובזק און ליין

פרויקט "סיפור של הצלחה" הינו פרויקט תעסוקה ייחודי לבני נוער בסיכון, המתקיים בשבע שנים האחרונות בבאר-שבע לאחרונה הסתיים המחזור ה- 13 של הקורס, מה שצוין בטקס סיום מרגש לכבודם של 17 הנערות והנערים שסיימו אותו.  הטקס התקיים במעמד ד"ר חפצי זוהר סגנית ראש העיר,  שוש ריחני מנהלת היחידה לקידום נוער וביקור סדיר, אסתר גרינברג מנהלת יחידת הנוער ברווחה, גיא שימעוני קצין מבחן בכיר בשירות מבחן, אריאל פסטרנק מנהל מוקד אגד ואחרים.

בני הנוער המשתתפים בפרויקט "סיפור של הצלחה" חווים קשיים אישיים, משפחתיים וחברתיים. חלקם אף נמצאים במסלול הידרדרות לחיי עבריינות. מטרת התכנית היא לספק להם הזדמנות ליציאה ממסלול החיים אליו נקלעו, על ידי הכשרה תעסוקתית, השתלבות בעולם העבודה וליווי אישי.

בני הנוער בתכנית עוברים תהליך ארוך הכולל מרכז הערכה על מנת להתקבל לפרויקט, ואחריו קורס הכנה של כחודשיים, בו הם רוכשים מיומנויות שונות בתחומי השירות  וכן כישורי עבודה וכישורי חיים שונים. לאחר מכן הם עוברים ראיון למוקד "אגד", עוברים קורס טכני של המוקד ומתחילים להשתלב בעבודה. סוג עבודה זה הינו מורכב ביותר ודורש מיומנויות רבות כגון- עמידה ביעדים ובלחצים רבים, צורת דיבור הולמת, סבלנות, אמפתיה, התמודדות עם לקוחות קשים ועם התנגדויות ועוד. התמיכה והעזרה שניתנים לבני הנוער, והאמונה שלנו בהצלחתם, מסייעים להם להתמודד עם קשיים אלה ולחוות הצלחה בקנה מידה מרשים ביותר.

ענבל דור קרבל, מנכ"לית עלם אמרה כי, "העובדה שהתכנית מתקיימת זו השנה השביעית, ושעד היום עובדים במוקד מסיימים של הקורס הראשון- מעידה על הצלחתה. בזק און ליין , אגד ועיריית באר שבע הן שותפות יקרות ואמיצות של עלם לדרך לשינוי מצבם של בני נוער בסיכון בישראל".

ד"ר חפצי זהר, סגנית ראש העיר, אמרה בטקס: " מצוינות זה לא רק הצלחה ופרסים, אלא היכולת לאסוף את עצמך, להציב מטרות, לרתום שותפים, להתמודד עם הכישלונות והקשיים ובסופו של יום להבין שניתנת לנו הזדמנות ואנחנו צריכים לתפוס אותה בשתי ידיים, להעביר את האחריות אלינו ואם מאוד נרצה – גם נצליח".

שירית קרטה, מנהלת דרך המלך באר שבע: "אני מאמינה שהנערים והנערות המגיעים אלינו, על אף הקורס הקשה והתהליך הארוך, לוקחים איתם כלים לדרך. לא רק לעבודה בכאן ועכשיו, אלא לכל החיים".

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה