סוף לפקקים: נגמרו העבודות על כביש שש עד צומת שוקת

הקטע החדש שנפתח, יאפשר לנוסעים צפונה מעבר מהיר לכביש שש מכביש שישים, ללא מעבר בצומת שוקת. הנתיב לכיוון דרום באותו הקטע, שנפתח כבר לפני כשבועיים, הוריד משמעותית את עומסי הבוקר בצומת בטקס הפתיחה אמר השר ישראל כץ: "כעת נקדם את מחלף להבים ומחלף מיתר"

השר כץ ואבנר בן גרא. צילום :יחצ

בטקס שנערך בשבוע שעבר בנוכחות שר התחבורה, ישראל כץ, מנכ"ל חברת חוצה ישראל, ראובן לבאון, וראשי מועצות מהדרום, נחנך קטע כביש נוסף בכביש שש. הקטע החדש שנפתח, יאפשר לנוסעים צפונה מעבר מהיר לכביש שש מכביש שישים, ללא מעבר בצומת שוקת. הנתיב לכיוון דרום באותו הקטע, שנפתח כבר לפני כשבועיים, הוריד משמעותית את עומסי הבוקר בצומת שוקת לבאים מכיוון מיתר.

בטקס בירך השר ישראל כץ על פתיחת הכביש ועל התקווה שהכביש החדש יהווה מנגנון לפיתוח הדרום: "אתם, ראשי הרשויות, יודעים למנף את מערכת הכבישים שאנו בונים לטובת פיתוח הישובים שלכם בתחומי המסחר, איכות החיים, והעסקים. אני בטוח שהכביש החדש שנפתח היום יעזור לכם להגשים את מטרותיכם".

השר כץ התייחס גם להקמת הכביש בנגב והארכת כביש שש כחוצה ישראל: "מטרת הכביש היא לחבר בין המרכז לצפון ולדרום, כשמו, הכביש עוד יחצה את ישראל, ויהווה עורק תנועה ראשי לכל המדינה". בנוגע לפרויקטים עתידיים, סיפר כץ על מחלף מיתר שמתוכנן לקום בעתיד: "מחלף מיתר, לא רק בשם, אלא גם בתוכן, יקום ויחבר את כל האזור של צפון הנגב ועד ערד".

ראובן לבאון, מנכ"ל חברת חוצה ישראל, פתח את האירוע וסיפר על העבודה על הכביש: "בפעם הראשונה שעלה התוואי של הפרויקט, זה היה בשנת 1994" סיפר לבאון. "אנחנו היום מציינים את סיום העבודה של שלב ג' בדרום, וכעת נותר לנו גם לקדם את המקטע הצפוני. לאחר מכן נעבור לשלב ד' בתכנית, שיכלול מקטעים מצומת שוקת דרומה, ובצפון, ממחלף סומך, צפונה.

אבנר בן גרא, ראש המועצה המקומית מיתר, עלה לנאום בשם ראשי רשויות הדרום: "בשמי ובשם ראשי הרשויות, אני רוצה להגיד תודה לשר התחבורה ישראל כץ על האוזן הקשבת ועל העבודה הרבה שהושקעה למען תושבי הנגב. עבודת חברת חוצה ישראל ומשרד התחבורה היא הגשמת חזונו של בן גוריון בנגב. בן גוריון אמר את המשפט 'אם אנחנו לא ננצח את המדבר, המדבר ינצח אותנו' יש קשר בין העם היהודי ובין המדבר. ראינו את זה במסעות של בני ישראל, שיצרו את החיבור בין חלקי העם השונים, והיום, אדוני השר, אתה יצרת חיבור חד משמעי בין הנגב למדינת ישראל".

 

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה