נפתח בירוחם: מעון יום ייחודי

בטקס מרגש שהתקיים השבוע במעמד ראש מועצת ירוחם, מיכאל ביטון, ומנכ"ל עמותת יחדיו, אל"מ במיל יאיר באר, נפתח מעון יום ייחודי המעניק שירותים פרא-רפואיים לילדים בגיל הרך

השנה של ילדי הגיל הרך בירוחם נפתחה עם חיוך מיוחד, כאשר לראשונה נפתח מעון יום המעניק מעטפת שירותים ייחודית, שלרוב זוכים לה ילדים בעלי צרכים מיוחדים. המעון, שמופעל על ידי עמותת יחדיו וממוקם במרכז לגיל הרך במועצה, יעניק שירותים פרא-רפואיים כמו קלינאות תקשורת, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, פסיכולוג התפתחותי, תרפיסטים ועובדים סוציאליים לכלל הילדים במעון.

התחילו את השנה 31 ילדים והוא יכול לקלוט עד 72 ילדים בארבע כיתות נפרדות. הוא ממוקם במרכז לגיל הרך בירוחם, שהינו אחד השירותים המרכזיים הניתנים לקהילה באזור באמצעות מגוון רחב של תכניות לאוכלוסיית הילדים הצעירים ובני משפחותיהם. מטרות המרכז הן ריכוז, התאמה ויישום של כל התכניות לגיל הרך בישוב ובניית מערך עבודה שיתאם בין כל הגורמים המטפלים בילדים. כמו כן מטרתו לאתר ילדים בעלי עיכוב התפתחותי ולטפל בהם במסגרת הקהילה.

מעון היום שנפתח בתוך המתחם ייהנה מחלק מהשירותים שמספק המרכז לגיל הרך וייתן מענה רחב וכוללני לילדים, שאינם מוגדרים כבעלי צרכים מיוחדים.

אל"מ (מיל.) יאיר באר, ציין במעמד האירוע כי לראשונה נפתח מעון יום לגיל הרך בירוחם, מעון מתקדם בתשתיותיו הטיפוליות מתוך הבנה כי הגיל הרך הינו השלב העיקרי לצמיחתו המייטבית של הילדים". באר בירך על שיתוף הפעולה בין העמותה לבין ראשי הישוב, המבינים שתחום החינוך והרווחה הכרחיים למוביליות חברתית. "עמותת יחדיו גאה לתת מענה נרחב לאוכלוסיות מגוונות בנגב. הילד והמתבגר נמצאים בלב ליבה של פעילות העמותה".

המעון החדש בירוחם
המעון החדש בירוחם

ראש מועצת ירוחם, מיכאל ביטון, אמר "החזון של עיר חינוך בירוחם כולל רצף חינוך איכותי מלידה עד אקדמיה והשקעות בילדים, הורים ומחנכים מסורים. הקמת המעון החדש בתשתית חדשנית ואיכותית היא אבן דרך ומנוע לצמיחת העיר וקליטת ושימור משפחות צעירות בעיר. אני רוצה להודות לקרן רש"י ועמותת יחדיו על ההובלה וההפעלה האיכותית".

 

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה