ניסה להתחמק מתשלום מזונות וחטף חיוב מפתיע מבית המשפט

עורך הדין גיל שחף. צילום :צבי תקשורת

בהחלטה הנחשבת לתקדימית, בית המשפט לענייני משפחה בדרום, חייב אב בהפקדת עשרת אלפים שקלים בקופת בית המשפט  זאת כתנאי להמשך תהליכי המשפט. למרות שחיוב זה מהווה פגיעה בזכות הגישה לערכאות בית המשפט החליט כי זה דינו של התובע, נהג משאית גרוש שטען שאין לו אפשרות לעמוד בהסדרי המזונות

בהסדר גירושין של בני זוג מהדרום שהתגרשו לפני מספר שנים, נקבעו הסדרי ראייה ותשלום דמי מזונות בעבור שני ילדיהם המשותפים שנותרו במשמורת האם. לאחרונה החל האב לשלם סכומים נמוכים יותר ויותר וכתוצאה מכך נצבר חוב עצום בגובה של  160 אלף ש"ח. כל פעולות הגבייה שבוצעו במסגרת ההוצאה לפועל, ביניהן פקודות מאסר, לא צלחו והחוב נותר בעינו

לפני כשנה הגיש האב, נהג משאית במקצועו, תביעה לבית המשפט לביטול הסכם הגירושין הקודם, איפוס חוב ההוצאה לפועל והקטנת גובה המזונות. הוא גם טען כי מאז אישור ההסכם, הורע מצבו הכלכלי ואין ביכולתו לשלם את דמי המזונות במלואם.

את האם ייצג עורך הדין גיל שחף, הבעלים של משרד עורכי הדין שחף ושות' המומחים לגירושין, המייצגים את האם, טען מנגד כי תביעת האב משוללת כל יסוד וכי אין כל מקום לטעון כנגד ההסכם. כמו כן הוכח כי האב משתמט מתשלום מזונות ילדיו ובמידה ובית המשפט יפסוק לטובת האם הנתבעת, לא תעלה בידה האפשרות לגבות את הכספים.

בשבוע שעבר, בהחלטת בית המשפט, נקבע כי לשם המשך בירור התביעה של האב, עליו להפקיד עשרת אלפים שקלים לצורך הבטחת הוצאות הנתבעת. החלטה זו כאמור, איננה שגרתית, משום שהיא פוגעת בזכות הגישה לערכאות. למרות זאת, החליטו בבית המשפט לקבל את הטענות של עוה"ד שחף ולהתנות את המשך בירור התביעה בהפקדת הסכום שנקבע.

"אנו שמחים על החלטת בית המשפט המאפשרת לאם סיכוי הוגן להילחם על הזכויות המגיעות לה. על אף שמדובר בפסיקה נדירה, אנו מאמינים כי זוהי הקביעה הצודקת ביותר", אמר עו"ד שחף.

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה