יוצאים לחופשה? כך תוכלו לצאת בשקט מבלי לחשוש שיפרצו לבתיכם

החגים, תקופה בה עם ישראל נוהג לארוז את הפקלאות ולצאת לחופשה ארוכה מחוץ לבית. משכך, התקופה הזו מועדת לפורענות מכיוון שמספר הפריצות לבתים בה עולה באופן משמעותי. אבנר בן אריה, מנכ"ל חב' "שמירה כהלכה" מוקד ומערכות מיגון בקבוצת 'צוות 3' מביא טיפים שיסייעו לכם לצאת לחופשה ולשמור על שקט נפשי

על פי נתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) מידי שנה נפרצות בישראל כ-27,000 דירות. בנוסף, על פי הנתונים, מספר הפריצות הגבוה ביותר מופיע דווקא בתקופת החגים, תקופה שבה אזרחי ישראל יוצאים לחופשות ארוכות בארץ ובחו"ל ומותירים את בתיהם ללא השגחה.

 

אבנר בן אריה, מנכ"ל חב' "שמירה כהלכה" מוקד ומערכות מיגון בקבוצת 'צוות 3' יוכל לספק טיפים פשוטים שיסייעו לכם לצאתלחופשה ולשמור על שקט נפשי.

 

להלן מספר טיפים לדוגמא –

 

  1. בקשו מגורם אחראי שיבקר בבית בזמן החופשה – הפורצים המיומנים נוהגים לקיים תצפיות ממושכות על בתים שנחשבים עבורם, פוטנציאליים לפריצה. לכן, בעת שהייה ממושכת מחוץ לבית, חשוב למנות גורם אחראי שאתם יכולים לסמוך עליו, כזה שידאג לבקר בבית, להדליק בו אורות, טלוויזיה ואפילו רדיו בכדי ליצור תחושה שהבית מאוכלס.

 

  1. טשטשו סימנים שיעידו שאינכם נמצאים בבית תקופה ארוכה – אין סממן יותר מובהק שהבית נטוש מתיבת דואר מלאה, ערימת עיתונים בכניסה לבית או גינה שצמחה פרא. לכן, בקשו מאותו גורם אחראי שיאסוף עבורכם את דברי הדואר והעיתונים בכדי שלא יצטברו. אם החופשה מתארכת למספר רב של שבועות, מומלץ להקפיד על גיזום וניקיון הגינה לפני הנסיעה. גינה מוזנחת שלא טופלה תגביר בקרב הפורצים את ההרגשה שמדובר בבית לא מאוכלס.

 

  1. ודאו שהפחים מלאים – פחים ריקים לאורך זמן מהווים סממן נוסף לבית שאינו מאוכלס. אל תתביישו לבקש מאותו גורם שמיניתם כאחראי, לרוקן את האשפה שלו בפח האשפה שלכם.

 

  1. איתור נקודות תורפה – בדקו מהן נקודות התורפה בבית שלכם לפני היציאה לחופשה. בין היתר, חזקו את הנעילה באמצעות מנעולים חיצוניים נוספים ודאגו לסגירה הרמטית של כל החלונות.

 

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה