חוגגים את החיים

בשבוע שעבר (ד') ציינו עיריית באר שבע ועמותת יחדיו 6 שנים להקמת מרכז "מעגל החיים והתעסוקה". יאיר באר, מנכ"ל עמותת יחדיו: "המרכז הביא לסחרור משמעותי בתחום התעסוקה בדרום".

כ- 300 משתתפים ובוגרים של "מעגל החיים והתעסוקה", בני משפחותיהם ובכירים הגיעו בשבוע שעבר (ד') לגודמן, בית הספר למשחק של תיאטרון באר שבע, בו ציינו 6 שנים להיווסדו של מרכז התעסוקה המוביל בדרום, "מעגל החיים והתעסוקה". זהו מרכז עירוני חדשני, הראשון מסוגו בארץ, המרכז תחתיו מגוון תכניות תעסוקה ומציע מענה מגוון לנושא התעסוקה לכל האוכלוסייה, על שלל רבדיה.

המרכז פועל בהובלת עיריית באר שבע ומשרד הרווחה, בשיתוף ג'וינט ישראל תב"ת ומופעל על ידי עמותת יחדיו, ששמה לה למטרה לפעול לצמצום הפערים החברתיים על ידי תכניות תעסוקה מתקדמות. במרכז תכניות שונות הנותנות מענה לתושבי העיר והאזור אשר אינם מועסקים מספר חודשים ומעלה ו/או המבקשים לעשות שינוי תעסוקתי במטרה להשתלב ולהתמיד בתעסוקה איכותית ומקדמת.

האירוע המכובד התקיים במעמד סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך והרווחה בעירייה, הד"ר חפצי זהר, שציינה כי "הרוצה להחכים – ידרים. עיריית באר שבע שמה לנגד עיניה את קידום כלל אוכלוסיות העיר ונותנת הזדמנות לצמיחה ולמוביליות חברתית. מרכז מעגל החיים והתעסוקה הוא דוגמא נהדרת לכך – הוא תורם לערכו של הפרט, לביטחונו ולצמיחתו האישית והמקצועית, בכל גיל ובכל שלב בחיים".

אתי כהן, מנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעירייה ציינה כי מעגל החיים והתעסוקה החל כפיילוט בעיר באר שבע לפני כשש שנים. לאחר כמה שנים של פעילות זכה המרכז בפרס חזני לחדשנות ומצוינות בשירותי הרווחה והפך למודל ארצי הפועל בשמונה יישובים. בעתיד הוא יתפתח לעוד שישה מרכזים נוספים, כך שבארץ יופעלו סך הכל 15 מרכזים. כהן שיבחה בדבריה את מנהלת המרכז, טל סלובו ברבי, ואת הצוות המרכז.

אל"מ (מיל') יאיר באר, מנכ"ל עמותת יחדיו, ברך על התכנית המניבה הצלחות ושינוי חברתי משמעותי והזכיר את ערב ההשקה כאשר "ידידנו אבי וורצמן דיבר על התכנית ועל הלפיד שידליק לפידים נוספים בארץ. ואכן, התכנית הזו הביאה לסחרור משמעותי בתחום התעסוקה בארץ. עמותת יחדיו שמה לה למטרה להביא, בין היתר, למוביליות חברתית. מרכז מעגל החיים והתעסוקה הוא אחד הפרויקטים המובילים בתחום זה בדרום, ובכלל".

את האירוע הנחה בהתנדבות השחקן והיוצר קובי אדרת, ובמסגרתו שיתפו בוגרי התכנית בשינוי המשמעותי שעברו בעזרת המרכז. האירוע נחתם בהופעה של הסטנד-אפיסט אמירם טובים ונכחו בו: ד"ר שלי נורדהיים מנהלת השירות לשיקום מקצועי, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ונציגי השותפים לפרויקט.

 

 

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה