המוסדות הגדולים באים לקראת העסקים הקטנים

עושים עסקים בסורוקה. צילום : אור אלכנסברג

200 בעלי עסקים קטנים הגיעו לכנס הראשון מסוגו בארץ שהתקיים במרכז הרפואי-אוניברסיטאי סורוקה בשבוע שעבר, אשר מטרתו להנגיש את מערך הרכש של בית החולים לעסקים המקומיים ובכך להביא להגברת הפעילות הכלכלית באזור. לאיזו תמיכה יזכו העסקים באזור? 

ברביעי האחרון התקיים במרכז סורוקה כנס ספקים גדול וראשון מסוגו בארץ בו נפגשו מעל 200 בעלי עסקים מהנגב עם אנשי מערך הרכש של סורוקה שהחשב למעסיק הגדול ביותר בדרום. בכנס הוצגו לספקים הדרישות והקריטריונים להסמכת ספקים לבית החולים והתקיים דיון מקצועי פתוח עם הספקים.

מטרת הכנס החלוצי הייתה להנגיש את מערך הרכש של בית החולים, כמוסד גדול שפועל בנגב, לעסקים המקומיים ובכך להביא להגברת הפעילות הכלכלית באזור. פלורין גדלבסקי, מנהלת מיזם י.ה.ב – מוסדות העוגן, ציינה בכנס כי "אנו רואים פוטנציאל אדיר במוסדות העוגן בנגב ולכן נשאף לכנסים דומים עם מוסדות אחרים באזור". כאלו הםאוניברסיטת בן גוריון ועיריית באר שבע וכן עיריית דימונה, שם יתקיים כנס דומה השבוע.

ד"ר אהוד דודסון, מנכ"ל המרכז הרפואי-אוניברסיטאי סורוקה ציין בכנס כי "זה כנס מיוחד שנותן לנו תחושה שאנחנו חלק מהקהילה. לנו, כבית החולים היחיד בנגב יש ראשית מחויבות לבריאותכם, אך אם אנחנו יכולים להרים עוד דגלים ולעזור לפיתוח הכלכלי-אזורי של הנגב, אנו יותר משמחים על כך".

ורד גושן, מ"מ מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב הדגישה כי "בית חולים סורוקה הוא המוסד החלוץ לכנסים הבאים שיבואו אחריו. האתגר שלנו, במיזם המשותף עם הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים הוא לשלב אתכם, העסקים הקטנים, בחזון המתממש של הנגב ושל התהליכים הגדולים שקורים בו בעשור האחרון. תוכלו להשתלב גם בפלטפורמה האינטרנטית שיצרנו עבורכם, אתר "ביזבנגב" ולהיות הראשונים לראות את המכרזים של המוסדות הגדולים באזור".

עושים עסקים בסורוקה. צילום : אור אלכנסברג
עושים עסקים בסורוקה. צילום : אור אלכנסברג

בכנס עלה חשש מן המשתתפים על כך ש'אינם גדולים מספיק' עבור המוסדות הללו. על כך הגיב לביא קייט, מנהל סניף מעוף באר שבע כי "אנחנו במעוף נלך אתכם צעד אחר צעד על מנת שתוכלו להגשים את החלום ולעבוד עם המוסדות הגדולים. נלווה אתכם בקבלת אישורים נדרשים, תקנים מקצועיים ותהליכים ארגוניים לעמידה בסטנדרטים גבוהים ובקריטריונים של המעסיקים. כמו כן, נסייע בידיכם לגייס מימון להרחבה ופיתוח עסקי ויצירת רשת תומכת".

הכנס הינו חלק מפעילות מיזם י.ה.ב (יוזמת העסקים בנגב) – מוסדות העוגן, אשר שם דגש על מינוף תקציבי הרכש של הפרויקטים הגדולים והמוסדות המרכזיים לטובת פיתוח הכלכלה המקומית וטיפוח מצוינות בקרב עסקים קטנים ובינוניים מהאזור. את המיזם מובילים המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל באמצעות הרשות לפיתוח הנגב, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה באמצעות מעוף דרום.

מטרת המיזם היא להביא למינוף אופטימאלי של הפוטנציאל הכלכלי-חברתי בנגב, באמצעות חיבור פרואקטיבי בין העסקים בנגב להזדמנויות עסקיות המיוצרות על ידי מוסדות העוגן ועל ידי פרויקטים ממשלתיים ואזרחיים גדולים. כמו כן זהו המשך ישיר של יריד "ביזבנגב" שהתקיים רק בינואר האחרון בבאר שבע, בו עשרות ספקים מקומיים הציגו את מוצריהם למנהלי הרכש של המפעלים והמוסדות הגדולים בנגב.

 

 

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה