הגן החדש בעיר

בטקס חגיגי שנערך אתמול נחנך גן רמז המחודש בעיר העתיקה בבאר שבע בהשתתפות ראש העיר ובכירים נוספים והיו גם שירים

השבוע (ג') התקיים בעיר העתיקה טקס חנוכת גן רמז המחודש ששופץ ושודרג במסגרת תכנית רב-שנתית לפיתוח וחידוש העיר העתיקה שמובילה עיריית באר שבע באמצעות החברה הכלכלית – מינהלת העיר העתיקה והתיירות. במעמד האירוע ציין ראש העיר, רוביק דנילוביץ', כי "החנוכה מחדש של גן רמז היפהפה היא חלק מהמגמה שלנו לפתח את הריאות הירוקות והמטופחות, לצד עוגני התיירות, התרבות והאמנות בעיר העתיקה. הגן הזה מוקף מצד אחד במוזיאון הנגב, מצד שני בפארק קרסו למדע ומהצד האחר הולכת לקום המחלקה הגדולה של אדריכלות של מכללת סמי שמעון".

העיר העתיקה בבאר שבע היא אחד המקומות המרתקים, המיוחדים והמסקרנים במדינת ישראל. העיר העתיקה הוקמה לפני כ- 100 שנים בתקופת השלטון התורכי עם רחובות שתי וערב הייחודיים רק לה ומשלבים עולם מלא של היסטוריה, תרבות, צבעים, סיפורים, ריחות וטעמים.

גן רמז הוא מהוותיקים והמיוחדים בגנים הציבוריים בבאר-שבע. הגן קרוי על שמו של דוד רמז, שר התחבורה הראשון בממשלת ישראל ולימים גם שר החינוך והתרבות. בגן התקיימו במהלך השנים אירועים רבים והשיא היה ב-1995 כאשר נערכה בתחומו הביאנלה לקרמיקה והוצגו בו פסלי קרמיקה ייחודיים.

בשנת 2016 החלה החברה הכלכלית לפיתוח באר שבע בהליכי הפיתוח והחידוש של הגן. במהלך העבודות התגלתה במקום באר עמוקה בעומק של 35 מטרים שהשתמרה היטב. הבאר כוסתה במעטה זכוכית ומתכת וניתן להביט לעומקה.

להקת "מזרב" מהעיר העתיקה הנעימה בשירה ונגינה ובסיום הטקס הסירו ראש העיר "בליווי" שתי ילדות את הלוט מעל שלט הגן המחודש.

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה