"בני מעולם לא דיבר אבל הוא המורה של חיי"

כך לדברי האלוף במיל' דורון אלמוג , אשר הוכרז כחתן פרס ישראל על מפעל חיים. אלמוג מכהן כיו"ר עמותת "עלה נגב"-נחלת  מבין הנימוקים לבחירה : "הקדיש את מרבית חייו למדינת ישראל ועורר מהפכה בתחום הטיפול החברתי לאוכלוסיה עם צרכים מיוחדים"

"אלמוג הוא גיבור ישראלי חברתי, צבאי וערכי: סיכן את חייו למען ביטחון ישראל והקדיש את חייו למען החברה בישראל", כך לדברי שר החינוך נפתלי בנט שהודיע בסוף השבוע שעבר על זכייתו של אלוף (מיל') דורון אלמוג בפרס ישראל על מפעל חיים.

בנימוקי הוועדה לקבלת הפרס צוין כי אלמוג הקדיש את מרבית חייו למדינת ישראל ולאזרחיה, ולאחר מכן במהפכה שהוביל בתחום הטיפול החברתי באוכלוסייה עם צרכים מיוחדים, כאשר הקים את הכפר הייחודי "עלה נגב נחלת ערן" בנו ערן ז"ל שסבל מפגיעה מוחית מולדת ונפטר בשנת 2007 בגיל 23.
עוד אמר בנט כי  "אלמוג העניק כל חייו למען מדינת ישראל, ויש למדינה את הזכות להעניק לו מעט בחזרה בפרס מפעל חיים זה". אלמוג עצמו הגיב בהתרגשות לזכייה.  "הפרס מגיע לערן בני שנולד פגוע מוחין, מעולם לא דיבר ולא קרא לי אבא, אבל היה המורה הגדול של חיי. הוא זה שלימד אותי על מקומם של החלשים בחברה, ועבורם אני פועל ואמשיך לפעול מתי שרק אוכל".

מנכ"ל "עלה נחלת ערן" אבי וורצמן ברך את אלמוג על זכייתו: "התרגשתי לשמוע על הזכייה של האלוף במיל׳ אלמוג בפרס ישראל על מפעל חיים ותרומה לחברה . דורון מקדיש את חייו להגנה על עם ישראל ולטובת החלשים ביותר בחברה. אין ראוי ממנו לזכות בתואר חשוב זה. אני זוכה לעבוד לצד אישיות מיוחדת ומדהימה כמו דורון וזו זכות עצומה עבורי".

דורון ובנו ערן. "הילד שלי הוא המורה של חיי"
דורון ובנו ערן. "הילד שלי הוא המורה של חיי"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ברך גם הוא את אלמוג על הזכייה: "הכפר שהקים אלמוג למען אוכלוסייה עם צרכים מיוחדים, 'עלה נגב', הוא אות ומופת לרגישות ולמעורבות חברתית נעלה" אמר יעלון.

קצת על עמותת "עלה" שאולי לא כולם מכירים את פעילותה. היא מהווה את רשת המעונות הגדולה ביותר בישראל ומפעילה ברחבי הארץ ארבעה מרכזים המעניקים טיפולי שיקום לאלפי תינוקות, ילדים, מתבגרים ומבוגרים. במרכזים מתגוררים כ-800 דיירים באופן קבוע, ובנוסף מהווים המרכזים מקום טיפול ושיקום לרבים נוספים שזקוקים לשיקום זמני או קבוע ומגיעים בקביעות למרכזי 'עלה'. המרכזים מעניקים שירותים מתקדמים בתחומי הדיור, רפואה, סיעוד, מקצועות הבריאות, שיקום, החינוך המיוחד, רווחה ופעילויות הפנאי, והם ממוקמים בירושלים, בני ברק, גדרה ו"עלה נגב-נחלת ערן" סמוך לאופקים.

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה