"באר-שבע היא סיפור הצלחה עולמי"

כך אמר שר הכלכלה אלי כהן בסיור בפארק היי-טק בבאר-שבע והבטיח שזה אינטרס שלו לקדם את העיר

"באר-שבע היא סיפור הצלחה עולמי. העתיד הקרוב צופן  לה התפתחות אדירה בתחום החדשנות ההייטק והסייבר. בעשור הקרוב יבוצעו בעיר התחלות בניה בהיקף של עיר גדולה. לכן חיזוקה של באר-שבע הוא אינטרס עליון של מדינת ישראל  ואני פה כדי לסייע בהבטחת תעסוקה איכותית לרבבות התושבים החדשים שיצטרפו אליה", כך אמר היום (יום ד' ה-26.4.17) שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן במהלך ביקור עבודה בבאר-שבע.

ראש העיריה רוביק דנילוביץ' אירח את השר כהן ואת צמרת משרדו וכן את נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש שהתלווה אל שר הכלכלה.

אחרי שביקר בפארק ההיי-טק ונפגש עם עשרות מנהלי חברות היי-טק בינלאומיות הפועלים בפארק אמר שר הכלכלה והתעשייה : "תרשו לי לצטט אמרה של הנשיא המנוח שמעון פרס שדיבר על כך שרק מי שמפנטז עושה דברים פנטסטיים. כשאני עומד כאן ורואה את הפארק היפהפה שהולך ונבנה כאן אני יודע שאתם מעניקים למדינת ישראל את הקסם של החדשנות שעליה מדברים איתנו בכל העולם כולו."

ראש עיריית באר-שבע רוביק דנילוביץ' הודה לשר כהן ולצוות משרדו על הביקור והרצון לסייע ואמר כי למרות ההתחלה הטובה והמעודדת יש תחושה שחסרה בממשלה יד מכוונת ומדרבנת שתבטיח את המשך התנופה של פארק ההיי-טק. "בלי סיוע מאסיבי של ממשלת ישראל לא נוכל לשאת במשימה הענקית הזאת שהיא גדולה בכל קנה מידה", הדגיש רוביק דנילוביץ'.

נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש גילה כי הוא נמצא במו"מ רציני עם שלושה בעלי מפעלים גדולים שלהם הציע לשקול מעבר לבאר-שבע כדי להוות מפעל עוגן שסביבו יקומו מפעלי תעשייה רבים, "כפי שעשינו בפארק נועם ליד נתיבות, שרק אחרי כניסת 'טרה' החל לצמוח ולהביא בעקותיו מפעלים נוספים.

בסיום הביקור הבטיח שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן לבחון את בקשות ראש העיריה ונציגי פארק ההיי-טק ולחזור עם פתרונות לפחות לחלק מהבקשות.

 

 

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה