אבי גבאי הגיע לבאר שבע, לעשר דקות.

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, הצטרף אתמול  לפעילי עמותת 'ישראל חופשית' ועלה על אוטובוס שמארגנת העמותה ויוצא מדי שבת מבאר שבע לחוף הים באשקלון.

"העוולה החברתית הגדולה בישראל – היעדר תחבורה ציבורית בשבת. גם את זה נשנה. אני עם חבורה מרשימה של צעירים איכותיים ופעלתנים מישראל חופשית, שהחיים שלנו כאן מספיק חשובים להם כדי להגיע בשבת ולדון על נושאי דת ומדינה, יוקר המחיה והדיור. הניצחון יגיע דרך הצעירים – נאומי הפחדה לא מזיזים להם ונמאס להם לעשות את מה שמצפים מהם ועדיין לא לגמור את החודש בלי עזרה מההורים".

עמית אמסלם, פעיל באר שבעי למען תחבורה ציבורית בשבת השיב ואמר כי "אנחנו שמחים מאד שאבי גבאי הגיע לתמוך בנו. זה לא מובן מאליו. כסטונדט שלומד ועובד קשה כל השבוע אני שמח מאד שיש לי הזדמנות פעם אחת בשבוע לצאת לבלות עם החברים בים. הגיע הזמן שאוטובוס לים יהיה עניין שגרתי וקבוע, ולא תוצאה של יוזמה של פעילים".

עם הגיעו לחוף הים באשקלון, צייץ: "הגענו ליעד בתחבורה ציבורית, בשבת, כפי שראוי שיהיה בכל מקום בארץ, בחסות המדינה ולא דרך התארגנויות פרטיות של אזרחים. לכל ילד שרוצה לנסוע עם חברים לים, לכל מי שידו אינה משגת לרכב פרטי – מגיעה תחבורה ציבורית איכותית גם בשבת. אחד הנושאים המרכזיים שנקדם".

דבריו של גבאי הובילו לשרשרת תגובות חריפות מאד. כך למשל  סגן שר הבריאות יעקב ליצמן טען: "מדובר במעשה חמור שיש בו פגיעה ציבורית בקדושת השבת בפרהסיה. מר גבאי ממשיך בסדרת טעויות פוליטיות שמציגות את מנהיגותו בספק גדול לעתיד".

מאיר פרוש הוסיף ותקף: "הגיע הזמן לומר די לרמיסת השבת. הגיע העת שפוליטיקאים יפנימו כי שבת קודש, היא מושג קדוש ונעלה הרבה יותר מבניית קריירה פוליטית כזו או אחרת או ניסיון להדביק פערים בסקרים. השבת היא הדבר היקר ביותר לעם היהודי, וכל פגיעה בה פירושה פגיעה בכל יהודי".

"חבל שמר גבאי מהמר על כבוד השבת, ומביא במו ידיו כשלון לעצמו ולמפלגתו", הוסיף פרוש.

ח"כ ינון אזולאי מש"ס, התייחס גם הוא למעשיו של גבאי ואמר: "אבי גבאי רואה את הסקרים העגומים וכנראה שכח מה זה להיות יהודי – לקושש קולות על חשבון השבת זה שיטה ישנה ולא מוצלחת"

 

תגובות

להשאיר תגובה

**הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה